Search

Ксизал

Ксизал: упутство за употребу и рецензије

Латинско име: Ксизал

АТКС код: Р06АЕ09

Активни састојак: Левоцетиризин (Левоцетиризин)

Производитель: УСБ ФАРМА С.А. (Белгија), УЦБ Пхарма, С.п.А. (Италија), ФАРЦХИМ, С.А. (Швајцарска)

Ажурирајте опис и слику: 11.03.2017

Цене у апотекама: од 325 рубаља.

Кисал - антиалергијски агент, блокатор хистамина Х1-рецептори.

Облик издавања и састава

Лековити облици Ксизала:

  • Филм-обложене таблете: овалне, готово беле или беле, са рељефном ознаком И са једне стране (7 или 10 комада у мехурици, у картонском снопу од 1 или 2 блистара);
  • Капљице за гутање: благо опалесцентна безбојна течност (10 или 20 мл у стакленим флашама тамне боје са капалицом, у картонској бунди 1 бочица).

Активни састојак је левоцетиризин дихидрохлорид:

  • 1 таблета - 5 мг;
  • 1 мл капљице - 5 мг.
  • Таблете: микрокристална целулоза, лактоза монохидрат, магнезијум стеарат, колоид силицијум диоксида;
  • Капи: натријум ацетат, пропиленгликол, 85% глицерола, натријум сахаринат, пропил парахидроксибензоат, метил парахидроксибензоат, сирћетна киселина, пречишћена вода.

Поред тога, у филмском облагању таблета: опедраи И-1-7000 (макрогол 400, титаниум диоксид (Е171), хипромелоза).

Фармаколошка својства

Фармакодинамика

Левоцетиризин, активна компонента Ксисала, је Р-енантиомер цетиризина, који је укључен у категорију конкурентских антагониста хистамина и блокирање Х1-хистамински рецептори. Ово једињење делује на хистолошки зависној фази алергијске природе, а такође смањује васкуларну пропустљивост, спречава миграцију еозинофила и ограничава ослобађање инфламаторних медијатора.

Левоцетиризин спречава почетак и олакшава ток реакције алергијске природе, има антипруритички и анти-ексудативни ефекат. За њега, антисеротонин и антихолинергични ефекти су скоро неуобичајени. У терапијским дозама, Ксисал не доводи до седативног ефекта.

Фармакокинетика

Фармакокинетички параметри левоцетиризина карактеришу линеарна зависност. После оралне примене, она је на великој брзини и скоро потпуно апсорбована из дигестивног тракта. Уношење хране не утиче на пуноћу уноса, али донекле успорава његову брзину. Максимални садржај левоцетиризина у крвној плазми се посматра после 0.9 сати и износи 270 нг / мл. Одређивање концентрације равнотеже постаје могуће након 2 дана након примене.

Степен везивања левоцетиризина на протеине у плазми је 90%. Запремина дистрибуције је 0,4 л / кг. Биолошка расположивост овог једињења достиже 100%.

Мање од 14% левоцетиризина се метаболизира у јетри, формирајући метаболит са готово нултом фармаколошком активношћу. Полуживот код одраслих пацијената износи 7,9 ± 1,9 сати, а укупни клиренс износи 0,63 мл / мин / кг. Приближно 85,4% дозе Ксизал-а се излучује у урину, око 12,9% - са фецесом. Код пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом са ЦЦ мање од 40 мл / мин, очвршћавање лека је смањено. Код пацијената на хемодијализи, укупни клиренс се смањује за 80%, што захтева корекцију режима дозирања. Мање од 10% левоцетиризина се излучује у стандардном поступку хемодијализе у трајању од 4 сата.

Индикације за употребу

Према инструкцијама, рендген је индициран за симптоматску терапију болести и стања алергијске генезе:

  • Алергијски ринитис сезонски (повремени) и током цијеле године (упорни);
  • Поллиноза или сенена грозница;
  • Алергијски коњунктивитис са карактеристичним симптомима у облику свраба, загушења носу и кијању, ринореје, коњунктивалне хиперемије, лахрима;
  • Алергијска дерматоза, која тече са сврабом и ерупције;
  • Уртикарија, укључујући хроничну идиопатску уртикарију;
  • Едем Куинцкеа.

Контраиндикације

  • Терминал (завршни) стадијум бубрежне инсуфицијенције (са клиренсом креатинина (ЦЦ) мањи од 10 мл / мин.);
  • Период трудноће и дојења;
  • Индивидуална преосјетљивост на компоненте лека.

Са опрезом препоручује се препоручивање лијека пацијентима са хроничном бубрежном инсуфицијенцијом (прилагођавање дозе је неопходно) и старијим пацијентима са патологијом старосне гломеруларне филтрације.

Употреба таблета ксилозе је контраиндикована код пацијената са галактоземијом или тешком нетолеранцијом за лактозу и децом до 6 година старости.

Ксизал капи се не смеју користити за лечење деце млађе од 2 године.

Упутство за употребу Ксизал: метода и дозирање

Лек у облику таблета и капи се узима орално на празан желудац или током оброка.

Таблете треба прогутати целом, довољно воде.

Каизалне капи се могу директно разблажити са малом количином воде непосредно пре употребе.

Препоручено дозирање за дјецу преко 6 година и одрасле: 1 таблета или 20 капи (5 мг) једном дневно.

Деца од 2 до 6 година треба узимати 5 капи 2 пута дневно.

Пацијентима са бубрежном инсуфицијенцијом и старијима потребна је корекција дневне дозе Ксисала.

Ксизала препорученим дозирањем код пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом: благе - доза не мењају, умерену (ЦЦ 30-49 мл / мин.) - пацијент је прописана 5 мг дневно 1 свака 2 (КК 50-79 мл / мин.) дан; севере (ЦЦ мање од 30 мл / мин.) - 5 мг дневно 1 свака 3 дана.

Режим дозирања за пацијенте са поремећеном функцијом јетре не захтева корекцију.

Трајање лечења зависи од клиничких индикација. Код поллинозе, лек треба узимати 1-6 недеља (у просеку), са хроничним обољењима (атопијски дерматитис, годишњи ринитис) - 18 месеци.

Нежељени ефекти

Употреба Ксисала може изазвати нежељене ефекте:

  • Из кардиоваскуларног система: врло ретко - тахикардија;
  • Из нервног система: ретко - замор, поспаност и главобоља; ретко - општа слабост; врло ретко - агитација, агресија, конвулзије, депресија, оштећење вида, халуцинације;
  • Из респираторног система: врло ретко - диспнеја (диспнеја);
  • Са стране метаболизма: врло ретко - повећана телесна тежина;
  • Са стране дигестивног система: ретко - сувоће у оралној шупљини; ретко - бол у стомаку; врло ретко - дијареја, мучнина, промене у функционалним узорцима јетре, хепатитис;
  • Из мишићно-скелетног система: врло ретко - миалгија;
  • Алергијске реакције: врло ретко - осип, свраб, кошница, анафилакса, ангиоедем.

Прекомерна доза

Знаци превелике дозе Ксисала су поспаност (код одраслих пацијената) и узбуђено стање и анксиозност, након чега следи дремавост (код деце). Након узимања лијека у високим дозама, неопходно је што је пре могуће опрати стомак или изазвати вјештачку повраћање. Након тога, узмите активни угаљ и препоручите симптоматску и помоћну терапију. Не постоји специфичан антидот. Ефикасност хемодијализе је минимална.

Посебна упутства

Током третмана са опрезом препоручује се третман алкохола.

Употреба Ксизала у препорученим дозама не узрокује нежељене ефекте који утичу на способност пацијента да вози возила и механизме. Упркос томе, у периоду лечења треба избегавати потенцијално опасне активности, чија имплементација захтева концентрацију и велику брзину психомоторних реакција.

Примена у трудноћи и лактацији

Нису спроведене адекватне и строго контролисане клиничке студије о сигурности употребе Ксизала код трудница, па се препоручује да се уздрже од његовог именовања током трудноће. Левоцетиризин продире у мајчино млеко, па ако је потребно узимати током лактације, престаните дојити до краја терапије. Експерименталне студије на животињама нису пронашле директног и индиректног негативног утицаја левоцетиризина на фетус који се развијао (укључујући и постнатални период), током трудноће и порођаја се наставља иу нормалним границама.

Примјена у старости

С обзиром да се левоцетиризин излучује преко бубрега, када је прописан код старијих пацијената, прилагођавање дозе је неопходно у складу са вриједношћу клиренса креатинина.

Интеракције лекова

Интеракција лијека левоцетиризина са другим лековима није утврђена.

Аналоги

Кизалови аналоги су: Глензет, Зенаро, Супрастинекс, Ћезера, Елтсет, Алерон, Алерзин.

Услови складиштења

Чувајте ван домашаја деце.

  • Таблете: на сувом месту на температури до 25 ° Ц;
  • Капи: на тамном месту на температури до 30 ° Ц.

Рок употребе: таблете - 4 године, капи - 3 године.

Након отварања бочице, капљице су погодне за употребу током 3 месеца.

Услови за одлазак из апотека

Издаје се рецептом.

Коментари Ксизал

Прегледи Ксизала од пацијената који пате од алергијских реакција, указују на брзу акцију, ефикасност и погодност пријема. Међутим, пацијентима се препоручује да не забораве на своје снажне пилуле за спавање, посебно оних који често возе аутомобил. Код употребе лекова код деце, већина родитеља оставља позитивне повратне информације.

Цена за Ксизал у апотекама

Приближна цена таблета Ксизал је 350-366 рубаља (по пакирању 7 комада), 405-460 рубаља (по пакирању 10 комада) и 580-626 рубаља (по пакирању 14 комада). Можете купити капи за ингестију отприлике за 421-498 рубаља (на 10 мл боца).

Ксизал за алергије

Кизал се односи на антихистаминике са израженим анти-алергијским правцем, чија активна супстанца је Левоцитхиризине. Нова генерација антихистамина може блокирати деловање хистаминских рецептора двапут више него Цетиризине и Зиртек.

Лијек директно утиче на фазе развоја алергије, неутралишући своје симптоме. Лек има антипруритску и анти-ексудативну акцију. Осим тога, антихистамински лек смањује капиларну пропустљивост, спречавајући еозинофилну активност.

Упутство о употреби антихистаминских средстава омогућава пенетрацију левоцетиризина у мајчино млеко и плаценту, због чега је неопходно избјећи постављање Ксизала током трудноће жене и периода лактације.

Повратак стручњака након бројних студија указује на развој терапијског ефекта за сат након првог уноса лека. Максимални ефекат се постиже другог дана третмана. Кизал, као и Зиртек, се излучује углавном кроз бубрежни систем. Лек не узрокује хипнотизам и утиче на психомоторе. Са повећаном осетљивошћу на антихистамин, његови аналоги се могу додијелити.

Индикације за употребу

Лек је назначен за употребу у симптоматској терапији против алергија:

  • развој повременог и упорног ринитиса;
  • Поллиноза различите етиологије;
  • коњунктивитис, изражен карактеристичним србењем, црвенило коњунктива и кијање;
  • дерматитис и дерматозу.

Активна супстанца Ксизала може се прописати у развоју Куинцкеовог едема, хроничне идиопатске уртикарије.

Контраиндикације

Као и свака генерација антихистамина, Ксизал, Зиртек и Цетиризине имају контраиндикације за употребу:

  • јетрна инсуфицијенција у антитерминској мјери, када је клиренс креатинина мањи од 10 мл. у минуту;
  • таблете се не могу примењивати код деце млађе од 6 година;
  • постоје контраиндикације за употребу капи за унутрашње гутање код беба млађих од две године;
  • лечење и дојење;
  • индивидуална осетљивост на антихистаминик, нарочито ако пацијент пати од нетолеранције до лактозе;
  • контраиндикације постоје при високој осетљивости лека на пиперазин и левоцитизин (у овом случају су одабрани аналоги лека);
  • уз опрез се користи Ксизал (Зиртек) за хроничну болест бубрега. У том случају, потребно је прилагодити дозу.

Индикације за именовање лека у одраслом добу захтевају стално праћење стања пацијента, што потврђују повратне информације медицинског особља.

Нежељени догађаји

Као и код било којих антихистаминичких лекова најновије генерације, Ксизал понекад има нежељене ефекте, који се манифестују следећим симптомима:

  • појава главобоља;
  • оштећена визуелна перцепција;
  • повећан умор, диспнеја;
  • симптоми тахикардије, анафилаксија;
  • Кињков едем, кошница;
  • повећана тежина, повећана суштина усне шупљине;
  • приликом повраћања, мучнина;
  • дијареја, осип, мијалгија.

Фармакологија

Кизал, Зиртек и Цетиризин ефикасно се боре против алергија са активном супстанцом левоцитизина. Много је боља него што други лекови који чине ову групу имају следеће фармаколошке ефекте:

  • антихистамин смањује пропустљивост васкуларних зидова;
  • инхибира напредак еозинофила;
  • спречава развој активности запаљенских медијатора и цитокина;
  • Левоцитиризин практично нема ефекта на холинергичне и серотонинске рецепторе;
  • Таблете Ксизал добро се апсорбују гастроинтестинални тракти, узрокујући мање промјене метаболизма;
  • заједничко јести не могу да промене биорасположивост и брзину апсорпције;
  • Ксизал (Зиртек, Цетиризине) практично не изазивају седативни ефекат;
  • део антихистаминског лијека левоцетиризин достиже максималну концентрацију у крви након 1 сата и задржава га током дана.

Полувреме лека код одраслих пацијената је око 10 сати. У детињству скраћује се за пола. Отприлике 13% лека се излучује цревом, 85% се излучује бубрезима.

Код пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом, полувреме Ксизала је продужено. Када је активна супстанца за хемодијализу, која је део Ксизала, утврђена је за 10%.

Инструкције

Лек је доступан у два облика:

Капљице за оралну примену у виалама од 10 и 20 мл. 1 мл садржи 5 мг левоцитизин дихидрохлорида.

Таблете од 5 мг. Паковање садржи 10-12 комада.

Капи

У 1мл - 20 капи.

Помоћни Композиција садржи натријум ацетат, сирћетну киселину, пропилен гликол, 85% глицерол, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, натријум сахарин, пречишћену воду. Препоручује се разблаживање капљица дестилованом водом.

  • бебе 2-6 година имају 5 капи (јутро и вече);
  • одраслих пацијената и деце од 6 година препоручује се појединачна доза од 20 капи дневно.

Капљице се не препоручују за употребу код деце млађе од 2 године. Клиничке студије ове групе болесника нису извршене, тако да нема индикације њихове сигурности.

Таблете

  • Таблете су забрањене за пријем на дјецу млађу од 6 година;
  • Упутство за употребу код одраслих пацијената и деце од 6 година препоручује коришћење 1 таблете једном у току 24 сата.

За уклањање спољних манифестација (локално), 1% гела, креме или масти, у којој је укључен левоцитризин, могу се користити. Спољашња употреба лека изазвала је позитивне прегледе од пацијената.

Трудноћа и лактемија

Лијек није дозвољен за употребу током трудноће и лактације. Клиничке студије у овој групи пацијената нису спроведене, али активна супстанца може пренијети бебу мајчином млеку и продрети у плаценту. То указује на непожељну употребу лека и могуће последице.

Спровођење експерименталног експеримента на животињи није открило директне нежељене ефекте ефекта активне супстанце на формацију фетуса и рад.

Складиштење

Ксизал капи за интерну употребу могу се складиштити 2 године након датума пуштања у промет. У случају да је бочица отворена за лечење против алергија, треба га чувати најдуже 3 месеца.

Таблете у специјалној шкољци се чувају не више од 3 године од датума производње

Без обзира на врсту лека, треба га чувати на температури ваздуха не више од 25 степени Целзијуса.

Интеракције лекова

Са истовременом комбинацијом Ксизала и Теофилина могуће је благи пораст времена повлачења левоцетиризина.

Нежељено је комбиновати активну супстанцу Ксизал и лекове који смањују завршетак живаца.

Бројне студије показале су негативан утицај етила заједно са антихистаминима. Ово проузрокује развој негативних симптома, што потврђују бројни прегледи самих пацијената.

Посебна упутства

Упутство за напомене о леку показује да су индикације за прописивање лијека опрезне, ако се Ксизал (Зиртек, Цетиризине, итд.) Користе истовремено са алкохолом. Ово може утицати на способност управљања аутоматизованим системима, укључујући и транспортне уређаје.

Реакција на ово једињење може се изразити инхибицијом психомотора, повећаном поспаношћу итд. У периоду терапијског третмана неопходно је напустити опасне активности.

Аналоги

Најефикаснији аналоги Ксисала, који укључују и левоцитризин дихидрохлорид:

  • Супрастинек (таблетирани облик);
  • Левоцетиризине Тева;
  • Супрастинек;

Најскупљи аналог је Супрастинек. Просечна цена за то је 500 рубаља.

Гленцет кошта дупло више, његова просечна цена је 20-250 рубаља.

Треба напоменути да се аналоги, упркос сличности фармаколошке акције, могу значајно разликовати од оригинала. Због тога, професионални алергичар треба да изабере колегу.

Рецензије и цена

Многи пацијенти воле употребу Ксизала због једноставности употребе. Таблет је неутралан укус, мали и лако прогутати. Позитивне повратне информације узрокују једнократни пријем, што је веома згодно за људе који су далеко од куће.

Лијек нема мање ефикасности него Зиртек или Кларитидин. Савршено потискује све манифестације алергије, олакшава свраб и отицање алергијске природе, као универзални лек.

Међутим, постоје коментари који указују на то да је цијена антихистаминских препарата превисока, а не сви могу себи приуштити. Због тога многи пацијенти бирају аналоге, чија цијена је много нижа. Многи воле Зиртек или Цетиризине. Просечна цена Ксизала је од 230 до 600 рубаља. Цена лекова зависи од броја таблета у пакету.

Недостаци су да се Ксизал, као и Зиртек, не може узимати током трудноће. Осим тога, алергијске индикације код деце млађе од 6 година не могу се уклонити уз помоћ овог лијека.

Мора се запамтити да било који лек не може бити узет сам! Само љекар који присуствује томе може процијенити индикације за рецепт одређеног лијека, заснован на симптоматологији болести и тежини његових манифестација.

Нова генерација анти-алергијских лекова - Ксизал таблете: упутство за употребу и ефикасност терапије

Да би се елиминисали знаци алергије код одраслих и деце, лекари често прописују модерну антихистаминику Ксисал. Таблете на бази левоцетиризина брзо заустављају знаке многих алергијских болести, делују током целог дана, ретко узрокују нежељене ефекте.

Ефикасност терапије зависи од правилне употребе антиалергијског средства. Ко су таблете Ксизал? Да ли постоје контраиндикације за узимање антихистаминике? Која доза је ефикасна у детињству? Одговори у тексту.

Активна компонента лека

Активна супстанца препарата Ксисал је левоцетиризин дихидрохлорид. Блокатор хистаминских периферних рецептора, конкурентан антагонист хистамина, је ефикасан у стадијуму негативних реакција зависних од хистамина.

Код левоцетиризина стопа инхибиције активности рецептора хистамина Х1 је готово двоструко већа него код цетиризина. Активна супстанца антиалергијског средства инхибира ослобађање цитокина и инфламаторних медијатора, смањује пропустљивост малих судова, спречава миграцију еозинофила.

Облик издавања

Препарат Ксизал у облику таблета погодан је за пацијенте старије од 6 година. Свака пилула је затворена у филмску мембрану. Садржај левоцетиризин дихидрохлорида у једној таблети је 5 мг.

Тхе Пхармаци ланци антиалергијски лек долази у пакету №7 и 14. Рецепт није потребно да оде, али да се пријаве модеран антихистаминик може бити само по препоруци алерголог.

Како узимати активни угаљ за алергије? Прочитајте корисне информације.

У овом чланку описане су ефикасне методе лечења хладних алергија у рукама.

Акција

Лек има сложен ефекат на тело:

  • олакшава ток алергијских болести;
  • смањује кијање, отицање, свраб, загушење носа, елиминише сузење, црвенило коњунктива;
  • смањује ризик од поновног настанка алергијских болести;
  • нема седативан, антихолинергичан и антисеротонински ефекат.

Левоцетиризин дихидрохлорид се активно апсорбује у гастроинтестинални тракт, има изражен анти-алергијски ефекат. После сат времена, максимална концентрација левоцетиризина је забележена у крвној плазми. Клинички ефекат овог лијека траје 24 сата и дуже. Скоро 85% левоцетиризина се излучује бубрезима, око 13% - са фецесом. Са бубрежном инсуфицијенцијом, полу-живот лека је продужен.

Индикације за употребу

Анти-алергијски препарат Ксизал је ефикасан у лечењу следећих болести:

  • Поллиноза;
  • разне врсте уртикарије, укључујући ангиоедем, хронична идиопатска уртикарија;
  • повремени и цјелодневни алергијски ринитис;
  • дерматозе алергијске природе са сврабом коже, осипом;
  • алергијски коњунктивитис.

Контраиндикације

Ограничења употребе:

  • нетолеранција за левоцетиризин хидрохлорид или друге компоненте таблета;
  • трудноћа (нема података о дејству активне супстанце на фетус);
  • лактација;
  • клиренс креатинина је мањи од 10 мл / мин за озбиљну бубрежну инсуфицијенцију;
  • изражена интолеранција лактозе;
  • старост пацијента је до 6 година.

Упутство за употребу и дозирање

Лијек продужене акције је довољан да узима 1 пут дневно - 5 мг или 1 таблете. Анотација означава оптимално време пријема - на празан желудац или током оброка.

Да мирно померите лек у филмској мембрани дуж дигестивног тракта, потребна је мала количина воде. Не требате жвакати на анти-алергијским таблете.

Трајање лечења:

  • са атопијским дерматитисом, ринитисом разноликости термина терапије током целе године - до једне и по године;
  • просечно трајање курса за сенатну грозницу је од 1 до 6 недеља;
  • препоруке за трајање терапије даје алергичар који пацијент посматра.

Могућа нежељена дејства

У ретким и ретким случајевима могућа су негативне реакције на компоненте антиалергијског средства. Пре почетка лечења, лекар мора пацијенту рећи о ризику од нежељених манифестација, објаснити како се бавити развојем нежељених ефеката.

Могуће реакције на лек:

  • суха уста, дијареја, мучнина;
  • поспаност, слабост, главобоља, у врло ријетким случајевима - агитација или депресија, агресивно понашање;
  • мијалгија;
  • диспнеја;
  • манифестације уртикарије;
  • повећање телесне тежине;
  • тахикардија.

Прекомерна доза

Код прекомерне употребе таблета током дана развијају се негативне реакције:

  • у детињству - анксиозност, ексцитабилност, прекомерна нервоза. Након периода високе активности, дете тежи спавању;
  • код одраслих пацијената - повећан умор, поспаност.

Терапија:

  • изазвати повраћање или испирање стомака;
  • дају обилно пиће и таблете активног угља;
  • задржавајући негативну симптоматологију обавезно посетите свог доктора, нарочито, са проблемима са превеликом количином антиаллергичног средства код деце.

Трошкови

Антиалергички лек је произведен у Швајцарској од стране УЦБ С.А. Састав на основу левоцетиризин дихидрохлорида је просечна категорија цена. Уз дуготрајну терапију, трошкови лечења су доста високи.

Просечне цене:

  • паковање број 5 - 340 рубаља;
  • паковање број 7 - 430 рубаља;
  • паковање број 10 - 570 рубаља.

Како лијечити алергијски ринитис код одраслих пацијената? Имамо одговор!

О третману и превенцији алергијске астме, прочитајте ову страницу.

Посетите хттп://аллергиинет.цом/заболеванииа/у-детеј/аллергицхескии-дерматит.хтмл и упознати са правилима исхране и исхране за алергијски дерматитис код деце.

Аналоги

Када бирате синониме за лек против антихистамина, важно је уважити да сви лекови потпуно не замењују антиалергички лек. Оптимална опција је одредити састав последње генерације, без седације, са кратким списком контраиндикација и негативним дејствима.

У ланцу лекова постоје неколико имена модерних антиалергијских лекова. Избор лекова који се бави алергијским реакцијама је компетенција лекара који долази.

Аналоги Ксизала (нова генерација антихистаминика):

Услови складиштења

Након куповине таблета за алергије важно је да поступите исправно:

  • изаберите собу са нормалном влажношћу;
  • температура антиалергијских лекова - до + 25 степени;
  • Паковање са таблетима не би требало да стигне до деце;
  • Рок употребе лекова је 4 године.

Коментари

Ксизал таблете имају много позитивних прегледа од доктора и пацијената. Чак и уз дуготрајну употребу, антихистаминик са продуженим дејством нема негативан ефекат. Обавезно стање није да комбинује антиалергијски лек са алкохолом, избегава истовремени пријем Ксизала и лекова који умањују централни нервни систем. Немојте комбиновати левоцетиризин са теофилином.

Многи пацијенти који пате од манифестација поленске грознице, алергијски коњуктивитис и ринитис, атопијски дерматитис истакао продужење периода ремисије, слабљење негативних симптома. Позитивна ствар - прима таблета једном дневно: поред удобности и минималне ефекте на телу, игра улогу смањење трошкова дугог трајања терапије за ретку употребу лека.

КСИЕСАЛ

Таблете, филмско обложене бела или скоро бела, овална; са маркираном ознаком "И" са једне стране.

Помоћни састојци: лактоза монохидрат, микрокристална целулоза, колоид силицијум диоксида, магнезијум стеарат.

Састав шкољке: опадају И-1-7000 (хипромелоза, титаниум диоксид (Е171), макрогол 400).

7 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.
7 ком. - блистерс (2) - паковања од картона.
10 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.
10 ком. - блистерс (2) - паковања од картона.

Капи за оралну примену у облику готово безбојног, благо опалесцентног раствора.

Помоћни састојци: натријум ацетат, сирћетна киселина, пропилен гликол, глицерол 85%, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, натријум сахаринат, пречишћена вода.

10 мл - бочице од тамног стакла са капалицом (1) - кутије од картона.
20 мл - бочице од тамног стакла са капалицом (1) - паковања од картона.

Хистамин Х блокатор1-рецептори, цетиризин енантиомер, спада у групу конкурентних антагониста хистамина. Аффинити фор хистамине Х1-рецептори у левоцетиризину су два пута већи од оног код цетиризина.

Левоцетиризин утицаји гистаминозависимуиу корак алергијске реакције и смањује миграције еозинофила, васкуларну пермеабилност смањује, ограничава ослобађање инфламаторних медијатора. То спречава развој и олакшава алергијске реакције је антиекудатив, антипруритик ефекат, готово без Антихолинергски и антисеротонин активности. У терапеутским дозима, практично нема седативан ефекат.

Фармакокинетички параметри левоцетиризина варирају линеарно и практично се не разликују од фармакокинетике цетиризина. Након ингестије, левоцетирзин се брзо апсорбује из дигестивног тракта. Уношење хране не утиче на степен апсорпције, мада се стопа смањује. После једног оралног уноса у терапеутској дози Цмак у крви плазма код одраслих постиже се током 0,9 х и износи 207 нг / мл након поновљеног уноса у дози од 5 мг / дан - 308 нг / мл. Биолошка доступност је 100%.

Цсс се постиже након 2 дана. Везивање левоцетиризина на протеине у плазми је 90%.
Вд је 0,4 л / кг.

Мање од 14% метаболизира се у јетри помоћу Н- и О-деалкилације (за разлику од других блокатора хистамина Х1-рецептори који се метаболишу у јетри уз учешће изоензима цитокрома П450) како би се формирао фармаколошки неактиван метаболит. Због ниског нивоа метаболизма и недостатка метаболичког потенцијала, интеракција левоцетиризина са другим лековима је мало вероватна.

Код одраслих је 7,9 ± 1,9 х, укупни клиренс је 0,63 мл / мин / кг. Око 85,4% дозе се излучује бубрезима непромењеним гломеруларном филтрацијом и тубуларном секрецијом; око 12,9% се излучује кроз црева.

Фармакокинетика у специјалним клиничким случајевима

Код пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом (ЦЦ мање од 40 мл / мин), клиренс левоцетиризина се смањује, а Т1/2 повећава се (код пацијената на хемодијализи, укупни клиренс се смањује за 80%), што захтева одговарајућу промену режима дозирања. Мање од 10% левоцетиризина уклања се током стандардне 4-часовне процедуре хемодијализе.

Код мале деце, Т1/2 је скраћен.

Симптоматска терапија алергијских болести и стања:

- роунд (упорна) и сезонски (испрекидани) алергијски ринитис и алергијски коњуктивитис (свраб, кијање, ринореју, лакримација, коњуктивно хиперемија, назална конгестија);

- поллиноза (сијена грозница);

- уртикарија (укључујући хроничну идиопатску уртикарију);

- друге алергијске дерматозе, праћене сврабом и осипом.

- завршни стадијум реналне инсуфицијенције (ЦЦ мање од 10 мл / мин);

- Дјеца до 6 година (за таблете);

- деца млађа од 2 године (за капљице за оралну примену);

- преосетљивост на компоненте лекова, нарочито код пацијената са галактоземијом или озбиљном нетолеранцијом за лактозу (за таблете);

- преосетљивост на деривате левоцетиризина или пиперазина.

Ц опрез треба користити у хроничној бубрежној инсуфицијенцији (потребна је корекција режима дозирања) код старијих пацијената (уз смањење гломеруларне филтрације у вези са узрастом).

Лек се ординира усмено током оброка или на празан желудац.

Таблете узимају са малом количином воде, без жвакања.

Капљице за гутање се узимају са кашичицом. Ако је потребно, доза лека може бити разблажена у малој количини воде непосредно пре употребе.

Одрасли и деца преко 6 година: дневна доза од 5 мг (1 стол или 20 капи).

Деца узраста од 2 до 6 година: за 1,25 мг (5 капи) 2 пута дневно; дневна доза од 2,5 мг (10 капи).

С обзиром да се левоцетиризин излучује бубрезима, када се лек примењује старијих пацијената и пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом доза треба прилагодити у зависности од величине СЦ.

КА се може израчунати из концентрације креатинина у серуму, према следећој формули.

ЦК (мл / мин) = [140 година (година)] × телесна тежина (кг) / 72 × серум креатинин (мг / дл)

За жене: добијена вредност × 0,85

"Ксизал": упутство за употребу, цену,

Садржај чланка

  • "Ксизал": упутство за употребу, цену,
  • Како разликовати лажну јакну
  • Како играти браниоца у хокеју

Састав припреме "Ксизал", облик ослобађања


Лек "Ксизал" је доступан у два дозна облика: капи за ингестију и таблете.

  • Левоцетиризин дихидрохлорид у количини од 5 мг.

Користе се следеће помоћне компоненте:

Састав капљица за ингестију (рачунање је за 1 мл лијека):

  • Левоцетиризин дихидрохлорид - 5 мг.

Користе се следеће помоћне компоненте:

  • Натријум натријум.
  • Глицерол 85%.
  • Пропиленгликол.
  • Оцетна киселина.
  • Метилпарахидроксибензоат.
  • Пропил парахидроксибензоат.
  • Натријум ацетат.
  • Прочишћена вода.

Фармаколошка дејства лекова "Ксизал", фармакокинетика


"Ксизал" је лек који има анти-алергијске и анти-хистаминске активности. Његова акција је заснована на инхибиторном ефекту на хистаминске рецепторе. Због тога активна компонента лека смањује пропустљивост васкуларних зидова, успорава кретање еозинофила и инхибира активност запаљенских медијатора и цитокина.

Седација са пријемом "Ксизал" је практично одсутна.
Главна компонента лекова левоцетиризина има својство продирања у мајчино млеко.


Главне индикације дроге "Ксизал"


Главне индикације дроге "Ксизал" укључују:

  • Алергијски ринитис различите генезе (током целе године, сезонски).
  • Алергијски коњунктивитис.
  • Алергијске реакције било које врсте (свраб, кијање, солзење, црвенило очију, носивост носа).
  • Поллиноза.
  • Куилл.
  • Алергијски дерматитис.
  • Хивес, укључујући идиопатске.


Начин примене препарата "Ксизал", режим дозирања препарата


Лијек треба узимати усмено током оброка или на празан желудац. Што се тиче форме дозе таблета, у овом случају таблета се узима као целина. Не може се жвакати или подмазати. Пијте доста течности, претежно воде.

  • Деца узраста од 2 до 6 година, лек "Ксизал" се прописује у дози од 1,25 мг два пута дневно (10 капи). Дневна доза не би требало да прелази 2,5 мг.
  • Одрасли и деца преко 6 година, лек се може давати у облику таблета (1 таблета једном дневно) или у дроп-би-дропу (2,5 мг двапут дневно). Дневна доза није већа од 5 мг (20 капи).


Као што је већ поменуто, левоцетиризин излучује углавном бубреге, стога именовање "Ксизала" посебна режима дозирања ће захтевати старијих пацијената и пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом. За њих, доза лека треба прилагодити у зависности од количине креатинина.
Ток третмана са лекаром се бира појединачно. У просеку, то може бити од 2 до 6 недеља.


Контраиндикације за узимање Ксизала


Лек "Ксизал" је један од најраспрострањенијих лијекова, међутим, вриједи се запамтити контраиндикације:

  • За облику таблете таблете - деца млађа од 6 година.
  • За капи - деца млађа од 2 године.
  • Трудноћа, лактација (због недостатка клиничких података у овим периодима).
  • Појединачна нетолеранција према компонентама лека.
  • Галактоземија.
  • Нетолеранција лактозе.
  • Отказивање бубрега (ниво ЦЦ је мањи од 10 мл / мин).
  • Са опрезом, старије.


Посебна упутства

  1. Недозвољено је користити "Ксизал" истовремено са алкохолом.
  2. Не утиче на управљање моторним возилима.
  3. Када узимате Ксизал, морате се уздржати од активности које захтевају концентрацију.


Нежељени ефекти лекова "Ксизал"

Главни и често настали нежељени ефекти лека укључују:

  • Поспаност.
  • Брзи замор.
  • Честе главобоље.
  • Сува уста.
  • Астенични синдром.
  • Диспептиц дисордерс (повраћање, мучнина, дијареја).

Следећи нежељени ефекти су изузетно ретки:

  • Визуелно оштећење.
  • Конвулзије.
  • Халуцинације.
  • Алергијске манифестације (кошнице, осип, свраб).
  • Тахикардија.
  • Поремећаји спавања.
  • Кршење функције јетре, жутице.
  • Бол у мишићима.

У 1% свих пријављених случајева, постојале су непожељне реакције као:

  • Анафилактички шок.
  • Ангиоедем.

У случају превелике дозе са лека, потребно је испирати желудац и изазвати повраћање. После тога пожељно је да користите ентеросорбенте и користите пуно течности (можете користити решења за враћање равнотеже електролита, на пример, "Регидрон").


Интеракције лекова

  1. Уз истовремену примену Ксизала са теофилином, укупни клиренс левоцетиризина опада, међутим, фармакокинетика теофилина се не мења.
  2. Уз истовремену примену "Ксизал" заједно са алкохолом, централни нервни систем је депресиван. У 1% случајева могуће је повећати дејство алкохола.
  3. Према клиничким подацима, проучавање интеракције лека са рацемског цетиризин псеудоефедрин, циметидин, кетоконазол, еритромицин, азитромицин, глипизиде и диазепам клинички значајне нежељене интеракције не откривају.


Аналоги лекова "Ксизал"


Лек "Ксизал" има неколико аналога у свом хемијском саставу. Активни састојак свих лекова је левоцетиризин. То укључује:

Сви аналоги имају анти-алергијске особине и користе се за сезонске манифестације алергије, дерматитиса, поллинозе, алергијског ринитиса.
Најјефтинија замјена је Гленцет. Њена цена може варирати од 100 до 150 рубаља. Најскупљи је оригинални лек "Ксизал" и "Супрастинек".

Ксизал упутство за употребу, аналогије, професионалне и негативне

Ксизал (Ксизал) - антихистамински лек, обогаћен високим антиалергичним ефектом. Она се односи на антихистамински ефекат последње генерације развијених лијекова, његова активност је двоструко добра у поређењу са претходним лековима из ове групе - Цетиризине.

Састав. Главна активна синтетичка супстанца у леку је левоцетиризин дихидрохлорид. У једној таблети и једном милилитру капи, Ксизал је 5 мг левоцетиризина.

Индикације за употребу

Кизал је додељен пацијентима:

  • Са годишњим и сезонским алергијским ринитисом и са коњунктивитисом. Ксизал добро елиминише кијање, отицање и хиперемију мукозних мембрана, ринореју и лакримацију;
  • Са сененим грозницом;
  • Код идиопатске уртикарије;
  • Са алергијском дерматозом, која се дешава са сврабом, еритема, осипом.

Кизал је укључен у комплексну терапију ангиоедема.

Фармаколошка акција

Активна активна супстанца Ксисал левоцетиризин је аналог Р-енантиомера цетиризина.

Антихистамински ефекат лека објашњава се утицај на хистамин-зависну фазу у развоју алергијских реакција.

Поред тога, левоцетиризин смањује миграцију еозинофила, смањује пропустљивост зидова малих капилара.

После развоја терапијског ефекта Ксизала, успорава се ослобађање главних медијатора инфламаторне реакције и цитокина.

  • Има антипруритски ефекат;
  • Има антиекудативе ефекат;
  • Отежава симптоме алергијске реакције;
  • Спречава развој алергија.

Левоцитиризин нема значајан утицај на серотонин и холинергичке рецепторе. Током тестова, нема сеатативног ефекта на тијелу. Због тога, Ксизал има мали број контраиндикација и споредних реакција.

У унутрашњост тела, левоцетиризин се брзо апсорбује у дигестивни тракт. Ксизал се може узимати са храном, не утиче на биорасположивост главног антихистамина.

Максимална концентрација левоцетиризина у плазми се одређује један сат након интерне употребе лека.

Период полувреме достиже 6-10 сати и одређује се појединим карактеристикама особе.

Полувреме Ксисала је мање код деце. Компоненте лека се излучују углавном бубрезима и око 13% преко црева.

Ако је функција бубрега оштећена, полувреме елиминације се повећава. Левоцетиризин се не повлачи ако је пацијент на хемодијализи.

Када се прописује лек, неопходно је узети у обзир да активна супстанца продре у млечне жлезде и у млеко.

Облици ослобађања

Произвођач Ксизал производи произвођач у два облика:

  • Таблете. Једна таблета садржи 5 мг левоцетиризина и ексципијената. У амбалажи оригиналног препарата Ксисал може бити 7, 10, 20, мање од 14 комада таблета;
  • Капљице за оралну употребу. Безбојни раствор се ставља у бочице са дозом од 20 или 10 мл. Бочице су израђене од тамног стакла и имају дозатор за капљице.

Методе примене

ТАБЛЕТИ. Таблични облик Ксизала намењен је само за унутрашњу употребу.

Можете узети пилуле без узимања хране, али се не препоручују за жвакање, млевење или рассасиват. Пијте производ с малом количином филтриране воде.

Таблете у развоју алергијских реакција се преписују деци након што стигну до 6 година.

Дневна доза Ксизала је једна таблета, обично узета ујутру.

ДРОПС. У облику капљица, лек се користи за лијечење дјеце од двије године живота. Није забрањено користити Ксизал у овом облику ослобађања за лечење алергија код одраслих пацијената.

  • За децу узраста од 6 година и одрасле, примењује се 20 капи Ксисала, што одговара 5 мг левоцетиризина.
  • За децу од 2 године до 6 година је 10 капи, ово је 2,5 мг левоцетиризина.

Дневна доза капљица треба пити у исто време. Решење нема изузетно непријатан укус, па се може пити иу разређивању са водом у количини од 10-30 мл, иу чистој форми.

За децу млађу од 6 година, дневни број капи може се поделити за употребу у двије подељене дозе. Постоје и аналоги Ксизала у видео капи од алергија, више од 20 имена препарата.

Досаге у случају оштећења бубрега, јетре, хемодијализе

Исправљање дозе лека је неопходно ако пацијент са алергијом има тешко оштећење бубрега.

Режим лечења је одабран и заснован на коришћеном дозираној форми Ксизал.

Када користите таблете:

  • Пацијентима који имају клиренс креатинина од 30-50 мл / мин дају се једна таблета за употребу једном на два дана (48 сати).
  • Пацијенти који имају креатинински клиренс од 10-30 мл / мин, рентген се препоручује једном таблету свака три дана (72 сата).

Када је клиренс креатинина мањи од 10 мл / мин, пацијенти су обично на дијализи и не могу прописати левоцетиризин.

Ако алергија има поремећај јетре, онда нема потребе за бирањем индивидуалне дозе Ксизала. Ово се односи на старе пацијенте.

Укупно трајање терапије таблете је од једне недеље до шест месеци.

Ако је неопходно, терапија може бити повећана на годину дана, али је неопходно одлучити да ли је даљи третман са овим антихистамином љекар.

Када користите капи:

  • Пацијентима који имају клиренс креатинина од 30-50 мл / мин се прописују 20 капи једном на два дана (48 сати);
  • Пацијенти који имају креатинински клиренс од 10-30 мл / мин. Ксизал се пише 20 капи једном на свака три дана (72 сата);
  • Пацијенти на дијализи не прописују лекове.

Корекција капи Ксизал није потребна код старијих пацијената и пацијената са патолошким оштећењем функције јетре.

Трајање терапије капљицама је од 7 дана до 6 месеци. Трајање пријема доктора у одређеном броју случајева може се повећати на годину и по дана.

Прекомерна доза

Употреба Ксизал-а у високим дозама у поређењу са терапијом може довести до повећања нежељених реакција или превелике дозе лека.

Прекомјерна доза код одраслих манифестује углавном повећана поспаност.

Код малих пацијената чешће постоји неразумна анксиозност, раздражљивост, јака узбуђења. После психомоторне агитације, поспаност се развија код деце.

Ако се открије предозирање, прво одмах испрати стомак и изазвати повраћање.

Затим се постављају ентеросорбенти и симптоматски третман у зависности од промена у здравственом стању пацијента.

За Ксисал нема специфичног антидота, хемодијализа није ефикасна код превеликог зрачења.

Контраиндикације

Ксизал је контраиндикована у сврху:

  • Са индивидуалном преосетљивошћу на главни активни састојак и додатне компоненте;
  • Ако је клиренс креатинина код људи са бубрежном инсуфицијенцијом мањи од 10 мл / мин;
  • Током периода гестације и током периода лактације.

Таблични облик лека се не користи:

  • За лечење алергија код деце млађих од 6 година;
  • Ако пацијент има историју синдрома малабсорпције, недостатак лактазе, галактоземију.

Капљице нису прописане за дјецу млађу од двије године.

Интеракције лекова

Ако је Ксизал прописан за алергијске реакције током терапије са теофилином, полу-живот главног састојног лека левоцетиризина може се повећати.

Није препоручљиво комбиновати третман са овим антихистаминским лијеком узимајући лекове који умањују централни нервни систем. Ово често доводи до неконтролисаног повећања ефеката лијекова на тело.

Посебна упутства

Произвођач опрезно препоручује лекове са левоцетиризином пацијентима са бубрежном болешћу, старијим особама и хроничним алкохоличарима.

Нежељене промене у раду са сложеним механизмима током периода Ксисал администрације нису утврђене.

Ипак, неопходно је да се уздржите од рада, што захтијева брзу реакцију и високу концентрацију пажње.

У току лечења не можете пити алкохол јер се смањује ефекат депресије етанола на централни нервни систем.

Трудноћа и лактација

Безбедност лека током трудноће није утврђена због чињенице да адекватна клиничка испитивања нису спроведена.

Експериментални тестови на животињама показали су да левоцетиризин не негативно утиче на фетус у развоју, током трудноће и процес рођења.

Упркос томе, Ксизал обично није прописан за труднице.

Ако је неопходно користити лек током времена када дојиља дојиље, беба треба пренети на вештачко храњење.

Ово је због чињенице да левоцетиризин улази у канале млечних жлезди и, према томе, у млеко.

Примена код старијих особа. Пацијенти сениле старости који немају историју бубрежне болести, рентген је прописан у уобичајеним дозама. Са патологијама бубрега, доза се бира у зависности од клиренса креатинина.

Услови складиштења

Ксизал, без обзира на облик његовог ослобађања, чува се тамо где се температура не повећава изнад 25 степени.

Датум истека неотворене бочице са капи је 2 године од момента пуштања у промет. Након отварања капи треба користити не више од три месеца.

Таблете се чувају под условима складиштења у трајању од три године, бројање је од датума производње.

Редослед одсуства у апотекама. У ланцу љекарне, Ксизал треба прописати лекар.

Аналоги за активну супстанцу

У апотекама можете купити још неколико Ксизал аналога који садрже левоцетиризин, а то је:

  • Алерон. Лек има изражен анти-едематозни, антипруритски и антиинфламаторни ефекат. Препоручује се за пацијенте са сененим грозницом, алергијским ринитисом са коњунктивитисом, ангиоедемом, уртикаријом. Произведено у таблетама, користи се само за лечење пацијената старијих од 6 година;
  • Л-ЦЕТ. Лек је ефикасан у раним и касним фазама алергијских реакција. Терапијски ефекат почиње да се развија 15 минута након оралне примене. Произведено у облику таблета и сирупа, прописује се за лечење алергијског ринитиса (сезонског и целогодишњег), идиопатске уртикарије;
  • АЛЕРЗИН. Лијек је прописан да елиминише симптоме кошница и алергијског ринитиса. Акција лека почиње у телу да се развија у интервалу од 12 минута до једног сата. Алерзин се производи у таблетама, користи се за пацијенте старије од 6 година, а у облику капи прописују се за дјецу старију од двије године.
  • Тсетрлев. Лек се препоручује за употребу ако се алергија манифестује ринитисом или идиопатском уртикаријом. Лекови добро уклањају отеклине ткива и свраб, терапеутски ефекат почиње 15 минута након што је лечење ушло у тијело. Цсетрилев се производи у облику таблета, прописан је за пацијенте старије од 6 година.
  • Левоцетиризине-Тева. Лек је назначен за симптоматску терапију коњунктивитиса и алергијског ринитиса, сенке грознице, кошница, алергијских дерматоза, ангиоедема. Произведено у облику таблета.
  • АЛЛЕРЦЕТИНЕ. Лек има изражен антипруритички и анти-едематозни ефекат. Препоручује се за ринитис, коњунктивитис алергијске етиологије. Алергетин се користи код симптоматске терапије кошница, алергијских дерматоза са сврабом, ангиоедема. Произведен је у облику таблета, прописује се само од 6 година.
  • ГЛЕНЦЕТ. Лек се користи у лечењу уртикарије, дерматозе, ангиоедема. Произведено у облику таблета, терапијски ефекат почиње 15 минута након оралне примене.
  • СУПРАСТИНЕТ. Индикације за именовање - ринитис и коњунктивитис од алергијске природе, кошнице, алергијске дерматозе, поллиноза, Куинцкеов едем. Супрастинек је доступан у таблетама и капљицама за оралну употребу. Капљице се прописују од две године, таблете након 6.
  • ЗОДАК ЕКСПРЕСС. Лек је доступан у облику таблета и прописан је од 6 година. Ефикасно се бави главним манифестацијама алергије - оток, црвенило и свраб коже. Користи се у лечењу ринитиса, коњунктивитиса, поленска грозница, уртикарија, лек је комплетна аналогна Зодак такође распоређен у алергију и празнити у облику таблета, сирупа и капи.

Аналоги за антихистаминску акцију

Најпознатији аналоги Ксизала, који имају сличан антихистамински ефекат, укључују:

  • ДЕСАЛ. Главна активна супстанца је Деслоратадин. Лек уклања спаз од глатких мишића, смањује пропусност капиларних зидова, спречава развој отока ткива. Препоручује се за лечење кошница, алергијски ринитис, има продужени ефекат. Десал је доступан у таблетама и као безбојни сируп. Течни облик лека користи се у лечењу деце у доби од једне године;
  • ФЕНЦАРОЛ. Главна активна супстанца је хифенадин хидрохлорид. Произведено у облику таблета и као раствор за ињекцију. Хифенадин ефикасно уклања спаз од глатких мишића, поседује антипруритички, десензибилизујући, анти-ексудативни механизам деловања. Фенкарол је прописан за лечење ринопатије алергијске генезе, уртикарије, дерматозе, поллинозе и Куинцкеовог едема. Уз интрамускуларну ињекцију, антиалергијски ефекат почиње да се развија за пола сата, када се примењује орално након сат времена. Таблета се узима до три пута дневно.
  • Телфаст. Активни активни састојак - фекофенадин, доступан је у таблетама. Телфаст не утиче на нервни систем, прописано је да смањи манифестацију алергијског ринитиса и уртикарије. Узимајте пилулу једном дневно, њен ефекат почиње за сат времена. Дрога је контраиндикована за прописивање пацијената млађем од 12 година;
  • РУПАФИН. Активни активни састојак је Рупатадине фумарат, који припада антихистаминима друге генерације. Уз опрез треба користити и лијечење болесника са патологијама срца. Произведено у таблетама, препоручује се за ублажавање симптома кошница и алергијског ринитиса. Није дозвољено коришћење у лечењу деце млађих од 12 година;
  • ЕАСИСТЕИН. Лек је дериват пиперидина. Произведено у таблетама иу облику сирупа, прописује се тек након 12 година. Препоручује се за лечење уртикарије, ринитиса алергијске генезе, део је комплексне терапије астме. Ебастин има продужено дејство, антиалергијски ефекат траје око 48 сати након узимања поједине дозе лека. Трговачки назив овог лекара је Кестин.

Љекар бира било који антиалергијски лек, узимајући у обзир облик алергије, његову тежину и старост алергије.

Приликом избора антихистамина неопходно узети у обзир све контраиндикације и истовремене болести пацијента.

За и против Ксизала на основу повратних информација о пацијентима

Ксизал има своје мане и предности у односу на антихистаминике претходних генерација.

Предности овог лијека укључују:

  • Трајање терапијског ефекта. Ксизал се мора користити само једном у 24 сата;
  • Висока ефикасност антихистамина. Кизал се оптимално бави главним манифестацијама већине алергијских болести;
  • Мала шанса за нежељене ефекте. Лек не утиче на перформансе и не одражава се негативно на функционисање нервног система;
  • Брзи почетак терапијског ефекта;
  • Могућност употребе лекова неколико месеци.

Главни недостатак Ксизала је висок трошак. Неки пацијенти примећују развој поспаности током лечења, што је контраиндикација за употребу лекова од стране оних пацијената чији је рад повезан са одржавањем сложених механизама.

Ксизал је један од најефикаснијих антихистамина који се користи у лијечењу различитих врста алергија.

Али да је лек донио користи и није довела до појаве нежељених реакција, неопходно је да га је поставио квалификовани лекар алергије.

Занимљиви Чланци

Пробавни Алергија