Search

Ксизал за алергије

Кизал се односи на антихистаминике са израженим анти-алергијским правцем, чија активна супстанца је Левоцитхиризине. Нова генерација антихистамина може блокирати деловање хистаминских рецептора двапут више него Цетиризине и Зиртек.

Лијек директно утиче на фазе развоја алергије, неутралишући своје симптоме. Лек има антипруритску и анти-ексудативну акцију. Осим тога, антихистамински лек смањује капиларну пропустљивост, спречавајући еозинофилну активност.

Упутство о употреби антихистаминских средстава омогућава пенетрацију левоцетиризина у мајчино млеко и плаценту, због чега је неопходно избјећи постављање Ксизала током трудноће жене и периода лактације.

Повратак стручњака након бројних студија указује на развој терапијског ефекта за сат након првог уноса лека. Максимални ефекат се постиже другог дана третмана. Кизал, као и Зиртек, се излучује углавном кроз бубрежни систем. Лек не узрокује хипнотизам и утиче на психомоторе. Са повећаном осетљивошћу на антихистамин, његови аналоги се могу додијелити.

Индикације за употребу

Лек је назначен за употребу у симптоматској терапији против алергија:

  • развој повременог и упорног ринитиса;
  • Поллиноза различите етиологије;
  • коњунктивитис, изражен карактеристичним србењем, црвенило коњунктива и кијање;
  • дерматитис и дерматозу.

Активна супстанца Ксизала може се прописати у развоју Куинцкеовог едема, хроничне идиопатске уртикарије.

Контраиндикације

Као и свака генерација антихистамина, Ксизал, Зиртек и Цетиризине имају контраиндикације за употребу:

  • јетрна инсуфицијенција у антитерминској мјери, када је клиренс креатинина мањи од 10 мл. у минуту;
  • таблете се не могу примењивати код деце млађе од 6 година;
  • постоје контраиндикације за употребу капи за унутрашње гутање код беба млађих од две године;
  • лечење и дојење;
  • индивидуална осетљивост на антихистаминик, нарочито ако пацијент пати од нетолеранције до лактозе;
  • контраиндикације постоје при високој осетљивости лека на пиперазин и левоцитизин (у овом случају су одабрани аналоги лека);
  • уз опрез се користи Ксизал (Зиртек) за хроничну болест бубрега. У том случају, потребно је прилагодити дозу.

Индикације за именовање лека у одраслом добу захтевају стално праћење стања пацијента, што потврђују повратне информације медицинског особља.

Нежељени догађаји

Као и код било којих антихистаминичких лекова најновије генерације, Ксизал понекад има нежељене ефекте, који се манифестују следећим симптомима:

  • појава главобоља;
  • оштећена визуелна перцепција;
  • повећан умор, диспнеја;
  • симптоми тахикардије, анафилаксија;
  • Кињков едем, кошница;
  • повећана тежина, повећана суштина усне шупљине;
  • приликом повраћања, мучнина;
  • дијареја, осип, мијалгија.

Фармакологија

Кизал, Зиртек и Цетиризин ефикасно се боре против алергија са активном супстанцом левоцитизина. Много је боља него што други лекови који чине ову групу имају следеће фармаколошке ефекте:

  • антихистамин смањује пропустљивост васкуларних зидова;
  • инхибира напредак еозинофила;
  • спречава развој активности запаљенских медијатора и цитокина;
  • Левоцитиризин практично нема ефекта на холинергичне и серотонинске рецепторе;
  • Таблете Ксизал добро се апсорбују гастроинтестинални тракти, узрокујући мање промјене метаболизма;
  • заједничко јести не могу да промене биорасположивост и брзину апсорпције;
  • Ксизал (Зиртек, Цетиризине) практично не изазивају седативни ефекат;
  • део антихистаминског лијека левоцетиризин достиже максималну концентрацију у крви након 1 сата и задржава га током дана.

Полувреме лека код одраслих пацијената је око 10 сати. У детињству скраћује се за пола. Отприлике 13% лека се излучује цревом, 85% се излучује бубрезима.

Код пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом, полувреме Ксизала је продужено. Када је активна супстанца за хемодијализу, која је део Ксизала, утврђена је за 10%.

Инструкције

Лек је доступан у два облика:

Капљице за оралну примену у виалама од 10 и 20 мл. 1 мл садржи 5 мг левоцитизин дихидрохлорида.

Таблете од 5 мг. Паковање садржи 10-12 комада.

Капи

У 1мл - 20 капи.

Помоћни Композиција садржи натријум ацетат, сирћетну киселину, пропилен гликол, 85% глицерол, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, натријум сахарин, пречишћену воду. Препоручује се разблаживање капљица дестилованом водом.

  • бебе 2-6 година имају 5 капи (јутро и вече);
  • одраслих пацијената и деце од 6 година препоручује се појединачна доза од 20 капи дневно.

Капљице се не препоручују за употребу код деце млађе од 2 године. Клиничке студије ове групе болесника нису извршене, тако да нема индикације њихове сигурности.

Таблете

  • Таблете су забрањене за пријем на дјецу млађу од 6 година;
  • Упутство за употребу код одраслих пацијената и деце од 6 година препоручује коришћење 1 таблете једном у току 24 сата.

За уклањање спољних манифестација (локално), 1% гела, креме или масти, у којој је укључен левоцитризин, могу се користити. Спољашња употреба лека изазвала је позитивне прегледе од пацијената.

Трудноћа и лактемија

Лијек није дозвољен за употребу током трудноће и лактације. Клиничке студије у овој групи пацијената нису спроведене, али активна супстанца може пренијети бебу мајчином млеку и продрети у плаценту. То указује на непожељну употребу лека и могуће последице.

Спровођење експерименталног експеримента на животињи није открило директне нежељене ефекте ефекта активне супстанце на формацију фетуса и рад.

Складиштење

Ксизал капи за интерну употребу могу се складиштити 2 године након датума пуштања у промет. У случају да је бочица отворена за лечење против алергија, треба га чувати најдуже 3 месеца.

Таблете у специјалној шкољци се чувају не више од 3 године од датума производње

Без обзира на врсту лека, треба га чувати на температури ваздуха не више од 25 степени Целзијуса.

Интеракције лекова

Са истовременом комбинацијом Ксизала и Теофилина могуће је благи пораст времена повлачења левоцетиризина.

Нежељено је комбиновати активну супстанцу Ксизал и лекове који смањују завршетак живаца.

Бројне студије показале су негативан утицај етила заједно са антихистаминима. Ово проузрокује развој негативних симптома, што потврђују бројни прегледи самих пацијената.

Посебна упутства

Упутство за напомене о леку показује да су индикације за прописивање лијека опрезне, ако се Ксизал (Зиртек, Цетиризине, итд.) Користе истовремено са алкохолом. Ово може утицати на способност управљања аутоматизованим системима, укључујући и транспортне уређаје.

Реакција на ово једињење може се изразити инхибицијом психомотора, повећаном поспаношћу итд. У периоду терапијског третмана неопходно је напустити опасне активности.

Аналоги

Најефикаснији аналоги Ксисала, који укључују и левоцитризин дихидрохлорид:

  • Супрастинек (таблетирани облик);
  • Левоцетиризине Тева;
  • Супрастинек;

Најскупљи аналог је Супрастинек. Просечна цена за то је 500 рубаља.

Гленцет кошта дупло више, његова просечна цена је 20-250 рубаља.

Треба напоменути да се аналоги, упркос сличности фармаколошке акције, могу значајно разликовати од оригинала. Због тога, професионални алергичар треба да изабере колегу.

Рецензије и цена

Многи пацијенти воле употребу Ксизала због једноставности употребе. Таблет је неутралан укус, мали и лако прогутати. Позитивне повратне информације узрокују једнократни пријем, што је веома згодно за људе који су далеко од куће.

Лијек нема мање ефикасности него Зиртек или Кларитидин. Савршено потискује све манифестације алергије, олакшава свраб и отицање алергијске природе, као универзални лек.

Међутим, постоје коментари који указују на то да је цијена антихистаминских препарата превисока, а не сви могу себи приуштити. Због тога многи пацијенти бирају аналоге, чија цијена је много нижа. Многи воле Зиртек или Цетиризине. Просечна цена Ксизала је од 230 до 600 рубаља. Цена лекова зависи од броја таблета у пакету.

Недостаци су да се Ксизал, као и Зиртек, не може узимати током трудноће. Осим тога, алергијске индикације код деце млађе од 6 година не могу се уклонити уз помоћ овог лијека.

Мора се запамтити да било који лек не може бити узет сам! Само љекар који присуствује томе може процијенити индикације за рецепт одређеног лијека, заснован на симптоматологији болести и тежини његових манифестација.

Препарат Ксизал: аналоги активном састојку

Произвођачи лекова производе лекове под различитим трговачким називима. Они се разликују по цени, трајању употребе, индивидуалним карактеристикама, откривеним у проучавању активних супстанци. У овом случају, састав и листа индикација које имају могу бити идентични. Такви лекови се називају аналогама или генерицима. Данашњи чланак ће за вашег познанства представити лек "Ксизал". Упутства за употребу, аналоги и њихове карактеристике ће бити дати у наставку.

Информације произвођача о леку и активној супстанци

Лек "Ксизал", који ће вам представити данас, доступан је у два дозна облика:

  • таблете у количини од 7 комада су по наруџби од 300-350 рубаља (у апотекама можете купити велики пакет који укључује 14 капсула);
  • Капљице од 10 мл коштају 500 рубаља.

У саставу оба лека налази се активна супстанца - левоцетиризин хидрохлорид. Свака таблета, попут једног милилитара раствора, укључује 5 мг активног састојка са помоћним супстанцама.

Лек "Ксизал" се односи на анти-алергијске лекове без рецепта. Активна супстанца блокира рецепторе хистамина Х1. Лијек смањује производњу медијатора запаљења, елиминише васкуларну пропустљивост, а такођер смањује миграцију еозинофила. После гутања капи и пилуле "Ксизал" одмах се апсорбују из дигестивног тракта. Забележено деловање може бити поништено у року од сат времена након коришћења овог лека. Дјелотворност лијека се наставља током дана.

Индикације и контраиндикације за употребу

Употреба антихистаминског Ксисала је назначена у следећим алергијским реакцијама:

  • сезонски или цјелокупни ринитис, коњунктивитис, лахриматизација;
  • сенена грозница;
  • манифестације коже (копривнице, оток, хиперемија);
  • свраб и осипови различитог порекла, укључујући и угризе инсеката.

Лекови у било ком облику забрањени су за употребу код пацијената са преосјетљивошћу. Такви људи не могу користити апсолутне замене за Ксизал (аналоги за активни састојак). Отказивање бубрега, дојење и трудноћа - то је оно што забрањује употребу овог антихистаминског лијека. Дјеци млађој од 6 година забрањени су кориштење табличне форме, а дјеци млађој од 2 године нису дозвољени чак ни капљице. Уколико је потребно, антихистаминичка терапија код млађе деце треба да користи алтернативне лекове на основу других активних састојака.

Упутства за употребу Ксизала за дјецу и одрасле

Таблете и капи се узимају усмено, без обзира на време узимања хране. Лијек треба опрати водом. Пријем се врши једном дневно (за малу децу 2 пута):

  • за децу од 6 година и одрасле пацијенте 5 мг активне супстанце (ова количина је садржана у једној таблети или 20 капи);
  • деца од 2 до 6 година су приказана 2,5 мг (тачно 10 капи), подељена у две дозе.

Трајање терапеутског курса одређује лекар у складу са индикацијама. Лијек се може користити једном или дуже (до шест мјесеци). Не премашите препоручену дозу лека. Прекомерно дозирање може довести до поспаности и израженог седативног ефекта, што се не примећује када се лек правилно користи. Недозвољено је комбиновати овај лек са било којим алкохолним пићима, јер постоји озбиљан ризик за пацијента. Можете пити алкохол тек после потпуног уклањања активне супстанце из људског тела. Алергијска реакција, која се догодила током алкохолне интоксикације, треба елиминисати безбеднијим лековима - аналогама заснованим на другим супстанцама.

Када су потребни аналоги Ксизала?

Замене лекова морају се тражити из различитих разлога. Неки потрошачи покушавају да спасу на тај начин куповином јефтинијих лекова. Други воле да узимају оно што је у одређеној апотеци. Дошло је да наведени захтеви нису доступни. Онда фармацеут нуди купцу заменски лек "Ксизал" - аналогни.

Пацијентима који су повећали осетљивост на активни састојак или секундарне компоненте потребан је алтернативни антихистаминик који не узрокује нежељене ефекте. Хајде да размотримо детаљније, него што је могуће заменити без повреде таблетама и пада "Ксизал".

Повољан "Левоцетиризин"

Постоји јефтинији аналог лекова Ксизал. Такви лекови су у великој потразњи. Они не делују ништа лошије, али истовремено штеде буџет. У апотеци без рецепта можете купити:

  • "Левоцетиризине Тева" (150 рублеј);
  • "Левоцетиризин Сандоз" (250 рублеј).

Није препоручљиво користити ове лекове за тешке хроничне отказе бубрега, али иу детињству. Ток третмана акутних манифестација траје и до мјесец дана. Хроничне алергијске манифестације захтевају дужи третман - до годину и по дана. Немојте комбиновати терапију са овим леком док радите важан посао који захтева брзу реакцију.

Познати "Супрастинек"

Да ли желите заменити лек Ксизал? Аналог који ће вам фармацеути саветовати са великом вероватноћом су супрастинекс таблете. Активна супстанца овог лека је исти левоцетиризин. Цена таблета је око 250 рубаља, а пад не кошта више од 400. Сигурно је рећи да су ови аналоги Ксизала јефтинији.

У индикацијама за кориштење овог лијечења присутан је ангиоедем. Ово је разлика између лијека и његовог претходника. Упркос чињеници да лек није препоручен за употребу током трудноће, као и друге замјене засноване на левоцетиризину, студије спроведене на животињама показале су одсуство тератогених ефеката на фетус.

Зодак Екпресс

С обзиром да не постоји могућност коришћења капи "Ксизал" за малу децу, аналоги лека треба одабрати близу акције, али са другом активном супстанцом. Бебе са пола године животних доктора прописују капљице "Зодак". Овај лек се разликује од оног што се зове "Зодак Екпресс". Важно је да их не збуните.

Лек "Зодак Екпресс" се прави на основу левоцетиризина. Цена таблета је на нивоу од 300 рубаља. Од лекова се користи једна таблета дневно од стране одраслих пацијената. Дјеца од 6 до 12 година се препоручују да дају половину таблета у два оброка (ујутру и увече).

Скупо "Гленцетх"

Лек "Ксизал" има аналогни не само јефтин, већ и скупљи. Стога је постао лек "Гленцетх". Произведен је у Индији. Цена 14 таблета је око 600 рубаља. Овај лек се често прописује за лечење кожних алергијских манифестација. Са сезонским ринитисом, коњунктивитис и сјена грозница се користе мање често. За разлику од претходника, "Гленцетх" се може користити истовремено са алкохолом, али ова комбинација треба избегавати, јер се повећава ризик од нежељених ефеката.

Прегледи дроге кажу да добро задовољи своје задатке, без изазивања седатива. Претпоставља се да овај лек садржи пречишћену активну супстанцу која је подвргнута посебном третману. Из тог разлога, трошкови лекова су такође повећани.

Мало познате таблете "Цезер"

Аналог "Ксизал" је таблица "Тсезер". Овај лек је доступан у Словенији. Препоруке потрошача нам говоре да је овај лек тешко наћи у ланцима љекарија у Русији. Због тога се често замењују са генерицима, на пример, леком "Ксизал". Аналог који се зове "Тсезер" користи се за исте индикације као и захтевани агент. Због ниске доступности лекова, лекари покушавају да је не преписују. Али ако је то неопходно, онда се производ лекова може наручити у одвојеним лекарским тачкама или купити на мрежи. Трошак такве услуге ће бити већи од цијене категорије Ксизал.

Шта да одаберете?

Већ сте научили какве врсте "Ксизал" имају аналоги. Што је боље изабрати за лечење - лекар треба да одлучи. Само стручњак може поуздано утврдити узрок алергијске реакције помоћу лабораторијских тестова. На основу резултата, лекар ће прописати одговарајући третман лековима и дати сродне препоруке.

Упркос свим препорукама, многи потрошачи покушавају да се отклоне алергијске реакције сами. Антихистаминици се узимају с кожним осипом, отицањем слузнице, кијањем и другим катаралним манифестацијама. Лекови засновани на левоцетиризину ("Ксизал", аналоги са другим именима) могу се користити као помоћна терапија за отитис, синуситис, ринитис, ларингитис. Такве препоруке даје оториноларинголог.

Користе се антиалергичне формулације за децу током периода вакцинације. Важно је запамтити да су сви лекови засновани на левоцетиризину контраиндиковани за дјецу до двије године. Ако лек није доступан у течном облику, али има само таблични облик, онда га не треба дати дјетету млађој од 6 година.

Који од описаних лекова је бољи - тешко је рећи. Многи потрошачи покушавају да изаберу јефтину замену за "Ксизал" - "Левоцетиризин". Међутим, овај лек је различит код различитих произвођача. При избору лијека треба узети у обзир индивидуалне карактеристике људског тела, могућност коришћења лекова са лактозом, као и постојеће жалбе. Боље од доктора, одговарајући анти-алергенски лек неће вас покупити.

Да сумирам

Постоји лек "Ксизал" (дропс) аналоги у течном облику и на основу других активних компоненти, који се често узимају као апсолутне замјене. Често се дешава са лековима "Зодак". Он је збуњен са медицином Зодак Екпресс. Активне супстанце такође имају слично име: левоцетиризин и цетиризин. Такође, таблете "Супрастинек" потрошачи су збуњене са лековима "Супрастин", што се веома разликује од претходно наведеног. Приликом избора алтернативног лијека, требало би да будете веома пажљиви, пошто све антихистаминике имају своје подгрупе и класификације.

Ксизал - упутство за употребу, аналоге, мишљења и ослободи форма (капи, таблете 5 мг), лекови за лечење ринитиса, уртикарија, и другим манифестацијама алергија код одраслих и деце током трудноће. Састав и интеракција са алкохолом

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Ксизал. Приказани су прегледи посетиоца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења лекара специјалиста о употреби Ксизала у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги Ксизала у присуству постојећих структурних аналога. Користи се за лечење ринитиса, коњунктивитиса, уртикарије и других манифестација алергије код одраслих, деце, као и током трудноће и лактације. Састав и интеракција лијека са алкохолом.

Ксизал - блокатор рецептора хистамин Х1, енантиомер цетиризина, припада групи конкурентних антагониста хистамина. Афинитет за хистаминске Х1 рецепторе у левоцетиризину (Ксисал активни састојак) је 2 пута већи од цетиризина.

Ксизал утиче гистаминозависимуиу корак алергијске реакције и смањује миграцију еозинофила, васкуларну пермеабилност смањује, ограничења ослобађање инфламаторних медијатора. То спречава развој и олакшава алергијске реакције је антиекудатив, антипруритик ефекат, готово без Антихолинергски и антисеротонин активности. У терапеутским дозима, практично нема седативан ефекат.

Састав

Левоцетиризин дихидрохлорид + ексципијенти.

Фармакокинетика

Фармакокинетички параметри левоцетиризина варирају линеарно и практично се не разликују од фармакокинетике цетиризина. Након ингестије, левоцетиризин се брзо апсорбује из дигестивног тракта. Уношење хране не утиче на степен апсорпције, мада се стопа смањује. Биолошка доступност је 100%. Везивање левоцетиризина на протеине у плазми је 90%. Мање од 14% се метаболише у јетри Н- и О-Деалкиловање (за разлику од осталих хистамин Х1-рецепторе, се метаболишу у јетри уз учешће изоензима цитохрома П450) са фармаколошки неактивног метаболита. Због ниског нивоа метаболизма и недостатка метаболичког потенцијала, интеракција левоцетиризина са другим лековима је мало вероватна. Око 85,4% дозе се излучује бубрезима непромењеним гломеруларном филтрацијом и тубуларном секрецијом; око 12,9% се излучује кроз црева.

Индикације

Симптоматска терапија алергијских болести и стања:

  • роунд (упорна) и сезонски (испрекидани) алергијски ринитис и алергијски коњуктивитис (свраб, кијавица, ринореју, лакримација, коњуктивно хиперемија, назална конгестија);
  • Поллиноза (сијена грозница);
  • уртикарија (укључујући хроничну идиопатску уртикарију);
  • ангиоедем;
  • друге алергијске дерматозе, праћене сврабом и осипом.

Облици ослобађања

Таблете су прекривене поклопцем од 5 мг.

Капи за оралну примену.

Упутство за употребу и режим дозирања

Лек се ординира усмено током оброка или на празан желудац.

Таблете узимају са малом количином воде, без жвакања.

Капљице за гутање се узимају са кашичицом. Ако је потребно, доза лека може бити разблажена у малој количини воде непосредно пре употребе.

Одрасли и деца преко 6 година: дневна доза од 5 мг (1 таблета или 20 капи).

Деца узраста од 2 до 6 година: 1,25 мг (5 капи) 2 пута дневно; дневна доза од 2,5 мг (10 капи).

Нежељени ефекат

  • главобоља;
  • умор;
  • поспаност;
  • астенија;
  • агресија;
  • узбуђење;
  • конвулзије;
  • халуцинације;
  • депресија;
  • оштећен вид;
  • тахикардија;
  • диспнеја;
  • сува уста;
  • абдоминални бол;
  • мучнина;
  • дијареја;
  • хепатитис;
  • мијалгија;
  • повећање телесне тежине;
  • свраб;
  • осип;
  • уртикарија;
  • ангиоедем;
  • анафилаксија.

Контраиндикације

  • завршни стадијум реналне инсуфицијенције (КЦ мање од 10 мл / мин);
  • деца млађа од 6 година (за таблете);
  • деца млађа од 2 године (за капљице за оралну примену);
  • трудноћа;
  • повећана осетљивост на компоненте лекова, нарочито код пацијената са галактоземијом или озбиљном нетолеранцијом до лактозе (за таблете);
  • преосјетљивост на деривате левоцетиризина или пиперазина.

Примена у трудноћи и лактацији

Нису спроведене адекватне и строго контролисане клиничке студије о безбједности употребе лијека код трудница, па се Ксизал не сме примјењивати током трудноће.

Левоцетиризин се излучује у мајчино млеко, па ако треба да користите лек током лактације, треба доћи до прекида дојења током трајања рецепта.

У експерименталним студијама код животиња нису откриле никакве директне или индиректне штетне ефекте на развој фетуса левоцетиризина (укљуцујуци у постнаталном периоду), током трудноће и порођаја се не мењају.

Употреба код деце

Контраиндикована код деце испод 6 година (за таблете); код деце испод 2 године (за капљице за оралну примену).

Дјеца старија од 6 година: дневна доза од 5 мг (1 таблета или 20 капи).

Деца узраста од 2 до 6 година: 1,25 мг (5 капи) 2 пута дневно; дневна доза од 2,5 мг (10 капи).

Примена код старијих пацијената

Пошто се Ксисал излучује бубрезима, када је лек прописан за старије пацијенте, дозу треба прилагодити у зависности од величине ЦЦ.

Посебна упутства

Пацијент треба да буде опрезан када узима лек и истовремено пије алкохол.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

При објективној процени способности вожње моторног саобраћаја и рада са механизмима аутентично није откривено било какве нежељене појаве намјерно или постављање препарата у препоручени дози. Ипак, током периода лечења, препоручљиво је да се уздржите од потенцијално опасних активности које захтевају повећану концентрацију пажње и брзину психомоторних реакција.

Интеракције лекова

Интеракција левоцетиризина са другим лековима није проучавана.

У студији интеракције лека са рацемског цетиризин псеудоефедрин, циметидин, кетоконазол, еритромицин, азитромицин, глипизиде и диазепам клинички значајне нежељене интеракције не откривају.

Док употреба теофилина (400 мг дневно) смањује укупни клиренс цетиризин 16% параметри теофилин фармакокинетички не мењају.

У неким случајевима, док апликације Ксизала са етанолом (алкохолом), или дроге, имају депресивно дејство на централни нервни систем, евентуално повећава њихов утицај на ЦНС, иако показала да рацемска цетиризине потенцира дејство алкохола.

Ксизал аналоги лека

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Гленцет;
  • Зенаро;
  • Зодак Екпресс;
  • Левоцетиризине;
  • Супрастинек;
  • Цезер;
  • Елтсет.

Аналоги на лековитом ефекту (средства за лечење поллинозе):

  • Алергије;
  • Бенарин;
  • Вибролоор;
  • Виброцил;
  • Делуфен;
  • Зинцет;
  • Зиртек;
  • Зодак;
  • Зодак Екпресс;
  • Кестин;
  • Кетотифен;
  • Цларидол;
  • Летхисен;
  • Лотхарен;
  • Назарел;
  • Перитол;
  • Пиполпхен;
  • Прималан;
  • Рузам;
  • Сингулек;
  • Супрастин;
  • Супрастинек;
  • Тавегил;
  • Телфаст;
  • Фекадине;
  • Фенкарол;
  • Цетрин;
  • Ериус;
  • Еролин.

КСИЕСАЛ

КСИЗАЛ је латинско име лека КСИСАЛ

Власник сертификата о регистрацији:
УЦБ ФАРЦХИМ С.А.

АТКС код за КСЕСАЛ

Аналоги лека КСИЗАЛ према шифрама АТХ:

Пре употребе КСИЗАЛ-а, обратите се свом лекару. Овај приручник за употребу је намењен само за референцу. За више информација погледајте произвођачку ознаку.

КСИЗАЛ: Клиничка фармаколошка група

13.001 (блокатор рецептора хистаминских рецептора Х1). Антиалергијски лек.

КСИЗАЛ: Облик издавања, састава и паковања

Таблете прекривене филмским слојем беле или готово беле боје, овалне; са маркираном ознаком "И" са једне стране.

Помоћни састојци: лактоза монохидрат, микрокристална целулоза, колоид силицијум диоксида, магнезијум стеарат.

Састав плашта: опадраи И-1-7000 (хипромелоза, титаниум диоксид (Е171), макрогол 400).

7 ком. - блистерс (1) - паковања од картона 7 ком. - блистерс (2) - паковања од картона. 10 ком. - пликови (1) - паковања од картона. 10 ком. - блистерс (2) - паковања од картона.

Капи за оралну примену у облику готово безбојног, благо опалесцентног раствора.

Помоћни састојци: натријум ацетат, сирћетна киселина, пропилен гликол, глицерол 85%, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, натријум сахаринат, пречишћена вода.

10 мл - бочице од тамног стакла с капалицом (1) - кутије од картона 20 мл - бочице од тамног стакла са капалицом (1) - кутије од картона.

КСИЗАЛ: Фармаколошка акција

Блокатор рецептора хистамин Х1 рецептора, цетиризински енантиомер, припада групи конкурентних антагониста хистамина. Афинитет за хистаминске Х1 рецепторе у левоцетиризину је 2 пута већи него код цетиризина.

Левоцетиризин утицаји гистаминозависимуиу корак алергијске реакције и смањује миграције еозинофила, васкуларну пермеабилност смањује, ограничава ослобађање инфламаторних медијатора. То спречава развој и олакшава алергијске реакције је антиекудатив, антипруритик ефекат, готово без Антихолинергски и антисеротонин активности. У терапеутским дозима, практично нема седативан ефекат.

КСИЗАЛ: Фармакокинетика

Фармакокинетички параметри левоцетиризина варирају линеарно и практично се не разликују од фармакокинетике цетиризина. Након ингестије, левоцетирзин се брзо апсорбује из дигестивног тракта. Уношење хране не утиче на степен апсорпције, мада се стопа смањује. Након појединачног оралног уноса у терапијској дози Цмак у крвној плазми код одраслих постиже се током 0,9 х и износи 207 нг / мл након поновљене примене у дози од 5 мг / дан - 308 нг / мл. Биолошка доступност је 100%.

ЦСС се постиже након 2 дана. Везивање левоцетиризина на протеине у плазми је 90%. Вд је 0.4 л / кг.

Мање од 14% се метаболише у јетри Н- и О-Деалкиловање (за разлику од осталих хистамин Х1-рецепторе, се метаболишу у јетри уз учешће изоензима цитохрома П450) са фармаколошки неактивног метаболита. Због ниског нивоа метаболизма и недостатка метаболичког потенцијала, интеракција левоцетиризина са другим лековима је мало вероватна.

Код одраслих је 7,9 ± 1,9 х, укупни клиренс је 0,63 мл / мин / кг. Око 85,4% дозе се излучује бубрезима непромењеним гломеруларном филтрацијом и тубуларном секрецијом; око 12,9% се излучује кроз црева.

Фармакокинетика у специјалним клиничким случајевима

Код пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом (клиренс креатинина мањи од 40 мЛ / мин) левоцетиризин клиренс опада, и Т1 / 2 је повећана (код пацијената на хемодијализи, укупни клиренс је смањен за 80%), који захтева одговарајући промену у дозном режиму. Мање од 10% левоцетиризина уклања се током стандардне 4-часовне процедуре хемодијализе.

Код мале деце, Т1 / 2 је скраћено.

КсеЗАЛ: Дозирање

Лек се ординира усмено током оброка или на празан желудац.

Таблете узимају са малом количином воде, без жвакања.

Капљице за гутање се узимају са кашичицом. Ако је потребно, доза лека може бити разблажена у малој количини воде непосредно пре употребе.

Одрасли и деца преко 6 година: дневна доза од 5 мг (1 стол или 20 капи).

Деца узраста од 2 до 6 година: 1,25 мг (5 капи) 2 пута дневно; дневна доза од 2,5 мг (10 капи).

Будући да се левоцетиризин излучује бубрезима, када је лек прописан за старије пацијенте и пацијенте са бубрежном инсуфицијенцијом, доза треба прилагодити у зависности од величине ЦЦ.

КА се може израчунати из концентрације креатинина у серуму, према следећој формули.

ЦК (мл / мин) = [140 година (година)] × телесна тежина (кг) / 72 × серум креатинин (мг / дл)

За жене: добијена вредност × 0,85

Код пацијената са бубрежном и јетрном инсуфицијенцијом дозирање се врши према горе наведеној табели.

Пацијенти са повредама само режима дозирања корекције јетре нису потребни.

Трајање употребе зависи од очитавања. Ток третмана поллинозе је просечно 1-6 недеља. У хроничним болестима (циркални ринитис, атопијски дерматитис), трајање терапије може се повећати на 18 месеци.

Бубрежна инсуфицијенција
ЦК (мл / мин)
Доза и бројност пријема
Норм
> 80
5 мг / дан
Лако степен
50-79
5 мг / дан
Просечан степен
30-49
5 мг / дан 1 пут у 2 дана
Тешки степен
5 мг / дан 1 на 3 дана
Терминска фаза (пацијенти на хемодијализи)
Дрога је контраиндикована

КСИЗАЛ: Предозирање

Симптоми: поспаност (код одраслих), узнемиреност и анксиозност, након чега следи дремавост (код деце).

Третман: одмах након узимања лијека, оперите стомак или изазовите повраћање. Препоручује се постављање активног угља, спровођење симптоматске и одржавање терапије. Не постоји специфичан антидот. Хемодијализа је неефикасна.

КСИЗАЛ: Интеракције лекова

Интеракција левоцетиризина са другим лековима није проучавана.

У студији интеракције лека са рацемског цетиризин псеудоефедрин, циметидин, кетоконазол, еритромицин, азитромицин, глипизиде и диазепам клинички значајне нежељене интеракције не откривају.

Док употреба теофилина (400 мг / дан) смањени укупни клиренс цетиризин 16% параметри теофилин фармакокинетички не мењају.

У неким случајевима, док је употреба левоцетиризина етанолом или дрогама, имају депресивни ефекат на ЦНС, може повећати њихов утицај на централни нервни систем, иако је доказано да рацемат цетиризине потенцира ефекат алкохола.

КСИЗАЛ: Трудноћа и лактемија

Адекватне и строго контролисане клиничке студије о безбедности употребе лека код трудница нису спроведене, па се Ксисал® не сме примењивати током трудноће.

Левоцетиризин се излучује у мајчино млеко, па ако треба да користите лек током лактације, треба доћи до прекида дојења током трајања рецепта.

У експерименталним студијама код животиња нису откриле никакве директне или индиректне штетне ефекте на развој фетуса левоцетиризина (укљуцујуци у постнаталном периоду), током трудноће и порођаја се не мењају.

КсеЗАЛ: Нежељени ефекти

Могуће нежељене ефекте дати су испод за системе тела и учесталост појаве: често (≥1 / 10); ретко (од ≥1 / 100 до

Са стране централног нервног система: ретко - главобоља, умор, поспаност; ретко - астенија; врло ретко - агресија, агитација, конвулзије, халуцинације, депресија, оштећен вид.

Из кардиоваскуларног система: врло ретко - тахикардија.

Из респираторног система: врло ретко - диспнеја.

Са стране дигестивног система: ретка - сува уста; ретко - бол у стомаку; врло ретко - мучнина, дијареја, хепатитис, промене у функционалним тестовима јетре.

Из мишићно-скелетног система: веома ретко - мијалгија.

Са стране метаболизма: врло ретко - повећање телесне тежине.

Алергијске реакције: врло ретко - свраб, осип, кошница, ангиоедем, анафилакса.

КСИЗАЛ: Услови складиштења

Таблете треба чувати ван домашаја деце, на сухом мјесту на температури од највише 25 ° Ц. Рок трајања - 4 године.

Капљице за ингестију треба чувати ван домашаја деце, заштићених од светлости на температури не већој од 30 ° Ц. Рок употребе - 3 године. Након отварања бочице, рок употребе је 3 месеца.

КсеЗАЛ: индикације

Симптоматска терапија алергијских болести и стања:

  • годишњи (упорни) и сезонски (повремени) алергијски ринитис и алергијски коњунктивитис (свраб,
  • кијање,
  • ринореја,
  • лацриматион,
  • хиперемија коњуктива,
  • назална конгестија);
  • Поллиноза (сијена грозница);
  • уртикарија (укљ.
  • хронична идиопатска уртикарија);
  • ангиоедем;
  • друге алергијске дерматозе,
  • праћени сврабом и осипом.

КСИЗАЛ: Контраиндикације

  • завршни стадијум реналне инсуфицијенције (КЦ мање од 10 мл / мин);
  • деца млађа од 6 година (за таблете);
  • деца млађа од 2 године (за капљице за оралну примену);
  • трудноћа;
  • преосјетљивост на компоненте лекова,
  • посебно код пацијената са галактоземијом или озбиљном нетолеранцијом за лактозу (за таблете);
  • преосјетљивост на деривате левоцетиризина или пиперазина.

Мере опреза треба користити лек у хроничне бубрежне инсуфицијенције (захтева Цоррецтион Моде), код старијих пацијената (старости под редукционим гломеруларне филтрације).

КСИЗАЛ: Посебна упутства

Пацијент треба да буде опрезан када узима лек и истовремено пије алкохол.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

При објективној процени способности вожње моторног саобраћаја и рада са механизмима аутентично није откривено било какве нежељене појаве намјерно или постављање препарата у препоручени дози. Ипак, током периода лечења, препоручљиво је да се уздржите од потенцијално опасних активности које захтевају повећану концентрацију пажње и брзину психомоторних реакција.

КСИЗАЛ: Примена у случају оштећења бубрежне функције

Пацијенти са хроничном бубрежном инсуфицијенцијом са ЦЦ мл / минути дозе 49-30 сниженим од 2 (1 таб. Једног дана), са ЦЦ мл / минути дозе 29-10 смањеном до 3 пута (1 таб. 1 свака 3 дана ).

КСИЗАЛ: Примена у случају дисфункције јетре

Пацијентима са хепатичном инсуфицијенцијом није потребно подешавање дозе.

КСИЗАЛ: Услови за одлазак из апотека

Лијек се пушта на рецепт.

КСИЗАЛ: Регистарски бројеви

Дропс д / ингестион 5 мг / 1 мл: фл. 10 мл или 20 мл 1 комад. ЛСР-001308/08 (2029-02-08 - 0000-00-00) табела., Поклопац. филмски премаз, 5 мг: 7, 10, 14 или 20 ком. П Н016137 / 01 (2019-11-09 - 0000-00-00)

Ксизал - службена упутства за употребу

ИНСТРУКЦИЈЕ
о медицинској употреби лека

Регистарски број ЛСР-001308 / 08-290208

Трговинско име: Ксизал®

Међународно неластично име:

Хемијско име: (Р) - [2- [4 - [(4-хлорофенил) фенилметил] -1-пиперазинил] етокси] сирћетне киселине дихидрохлорид

Дозирање:

Састав

1 мл раствора садржи:
активна супстанца: левоцетиризин дихидрохлорид - 5 мг;
помоћне супстанце: натријум ацетат, сирћетна киселина, пропилен гликол, глицерол 85%, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, натријум сахаринат, пречишћена вода.

Опис

Практично безбојно благо опалесцентно решење.

Фармакотерапијска група:

АТКС код: Р06АЕ08.

Фармаколошка својства

Пхармацодинамицс. Левоцетиризин, активна супстанца Ксисал®, је Р-енантиомер цетиризина, који припада групи конкурентних антагониста хистамина и блокира Х1-хистаминске рецепторе. Афинитет за Х1-рецепторе у левоцетиризину је 2 пута већи од цетиризина.

Левоцетиризин утиче на хистамин-зависну фазу алергијских реакција, а такође смањује миграцију еозинофила, смањује васкуларну пропустљивост и ограничава ослобађање упалног медијатора. Левоцетиризин спречава развој и олакшава ток алергијских реакција, има антиекудативни, антипруритски ефекат, практично нема антихолинергичну и антисеротонинску акцију. У терапеутским дозима, практично нема седативан ефекат.

Фармакокинетика. Фармакокинетички параметри левоцетиризина варирају линеарно и практично се не разликују од фармакокинетике цетиризина. Усисавање. Након ингестије, лек се брзо и потпуно апсорбује из гастроинтестиналног тракта. Уношење хране не утиче на потпуну апсорпцију, мада се стопа смањује. Код одраслих, после једног давања лека у терапијској дози (5 мг), максимална концентрација у (Цмак) се постиже после 0.9 часа и плазма је 270 нг / мл после поновљеног давања у дози од 5 мг / сут- 308 нг / мл. Константан ниво концентрације се постиже након 2 дана. Дистрибуција. Левоцетиризин се везује за протеине крви у крви за 90%. Запремина дистрибуције (Вд) је 0,4 л / кг. Биолошка доступност достиже 100%. Метаболизам. У малим количинама (80

Ксизал

Опис је тренутно укључен 11.7.2014

  • Латинско име: Ксизал
  • АТКС код: Р06АЕ09
  • Активни састојак: Левоцетиризин (Левоцетиризин)
  • Произвођач: УСБ ПХАРМА С.А. (Белгија), УЦБ Пхарма, С.п.А. (Италија), ФАРЦХИМ, С.А. (Швајцарска)

Састав

Састав 1 таблете лекова садржи 5 мг левоцетиризин дихидрохлорид.

У 1 мл течног лека садржи 5 мг активног састојка.

Помоћни састојци који су део Ксизала:

  • Натријум ацетат;
  • натријум сахаринат;
  • пропилен гликол;
  • глицерол 85%;
  • метилпарахидроксибензоат;
  • пропил парахидроксибензоат;
  • сирћетна киселина;
  • пречишћена вода.

Филмска мембрана таблета се састоји од макрогола 400 и пада И-1-7000.

Облик издавања

Ксизал је доступан у два дозна облика:

  • У форми 5 мг таблете, прекривен филмском мембраном. Таблете Ксизал доступне су у 7, 10, 14 и 20 комада у једном пакету.
  • У форми капљице за оралну примену. Капљице Ксизал су доступне у 10 и 20 мл бочица. Боје тамне боје са капалицом.

Фармаколошка акција

Кизал је лек израшене анти-алергијске и антихистаминске оријентације. Блокирање ефекта на хистаминске рецепторе у људском телу левоцетиризин двоструко веће цетиризин.

Лек има ефекта на антихистаминску фазу алергијске реакције.

Ефекат лека на тело пацијента је да спречава развој алергија, по почетку алергијске реакције олакшава њен ток, поседује антиекудативе и антипруритска акција.

Активна компонента лека левоцетиризин:

  • смањује пропустљивост зидова крвних судова;
  • успорава саобраћај еозинофили;
  • инхибира активност запаљенских медијатора и цитокини.

На серотонинима и холинергичким рецепторима, левоцетиризин практично нема ефекта.

Седација са употребом Ксизала је практично одсутна.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Када се ингестија, лек се савршено апсорбује у гастроинтестиналном тракту. У овом случају може бити незнатан метаболизам. При узимању лекова са храном, ниво биорасположивости и брзина апсорпције се не мењају.

Максимална концентрација левоцетиризина у крвној плазми се постиже након 1 сата након узимања лека. Клиничка акција чува се више од 24 сата. Полувреме лека код одраслих пацијената је од 6 до 10 сати, код деце је нешто краће.
Око 13 одсто дроге излази из тела кроз цревни систем, око 85% - излучује се бубрезима. Код пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом, полу-живот лека је продужен. Код пацијената на хемодијализи се излучује не више од 10% активне супстанце.

Главна компонента дроге левоцетиризин има својство продирања у мајчино млеко.

Индикације за употребу

Главне индикације за употребу Ксизала су:

Контраиндикације

Лек је контраиндикован код пацијената са преосјетљивошћу левоцетиризин, као и другим компонентама које чине дрогу. Ксизал није прописан за људе са тешким бубрежна инсуфицијенција.

Током периода трудноће и лактација лек је контраиндициран (нема података о сигурности употребе Ксизала од трудница и дојиља).

Нежељени ефекти

Главни нежељени ефекти који се могу десити приликом узимања лека су сомноленце, умор, главобоља, сува уста, бол у стомаку, астенични синдром.

Појављени су појединачни случајеви промјене телесне тежине.

Посебна упутства

Узимајући лек се саветује да се уздрже од вожње аутомобила и других активности које захтевају високу концентрацију пажње, као и јасноћу и брзини психомоторне реакције.

Упутство за употребу Ксизала (Метода и дозирање)

Дропс Ксизал препоручује се да се пре употребе разблажи 10 мл у води за пиће, а затим га пробајте уста са кашичицом.

Дозирање администрације капљица:

  • за децу од 2 до 6 година, 5 капи се администрирају два пута дневно;
  • Деца старија од 6 година и одрасли узимају до 20 капи дневно, можете у једном тренутку.

Ксизал таблете Упутство за употребу одраслих и деце старијих од 6 година:

  • узети празан стомак или уз оброк;
  • прогутати без жвака;
  • да се опере водом.

Дозирање - 1 таблета једном дневно.

Деца

Ксизал ин таблете, покривен филмском мембраном, је контраиндикована код деце млађе од 6 година.

Дрога у капљице Није препоручљиво за дјецу млађу од 2 године због недостатка података о сигурности лијекова.

Прекомерна доза

У случају превеликог дејства лека може доћи до следећих симптома:

  • код одраслих - сомноленце;
  • код деце - повећана надражљивост, ексцитабилност, анксиозност, пролазећи у поспаност.

Ако дође до прекомерне дозе лека, препоручује се пре свега да пацијент пере стомак или изазове вјештачку повраћање. Поред тога, неопходно је спровести подршку и симптоматску терапију. За лечење у случају прекомерном дозирању показаног лека активни угљен.

Не постоји специфичан антидот за тровање лековима.

Интеракција

Приликом примене Ксизала у вези са теофилин полу-живот се може повећати левоцетиризин из тела.

Не препоручује се током лечења Ксизалом конзумирају алкохол и лекове који потискују централни нервни систем, јер је могуће неконтролисано јачање њиховог утицаја на људско тело.

Услови продаје

Кизал се издаје у апотекама према рецепту.

Услови складиштења

И таблете, и капљице Ксизал треба чувати на тамном месту који није приступачан за децу, где температура није већа од 25 степени Целзијуса.

Датум истека

Ксизал таблете у љусци се чувају не више од 3 године од датума производње.

Дропс Ксизал треба ускладиштити најдуже 2 године од дана производње наведеног на паковању. Отворена бочица или боца са капима не може се складиштити више од 3 месеца.

Аналоги Ксизала (са индивидуалном нетолеранцијом)

Уместо Ксизала, са истим индикацијама, његови аналоги се могу примијенити: Супрастинек, Гленцет, Елзет, Цесера, Алерон, Алерзине.

Коментари

На Интернету прегледи о Ксизаловим људима постављени су на форум медицинског фокуса. Пацијенти који трпе алергијске реакције и искусио дејство лека, приметите његову брзу ефикасност и погодност пријема.

Истовремено, пацијенти који примају Ксизал савјетују да узму у обзир његове снажне пилуле за спавање, посебно онима који возе возила.

Када користите лек за децу, критике о Ксизал-у су углавном позитивне.

Цена Ксизал, где да купите

У градским апотекама лек у капљицама трошкови у року од 345-420 рубаља.

На таблете Ксизал цена је око 240-290 рубаља. за 1 паковање од 7 таблета. Паковање таблета од 10 комада је у апотекама од 270 до 360 рубаља. Цена паковања од 14 таблета варира у распону од 435-530 рубаља.

Занимљиви Чланци

Пробавни Алергија