Search

Цаффетин

Опис је тренутно укључен 20.10.2014

  • Латинско име: Цаффетин
  • АТКС код: Н02БЕ71
  • Активни састојак: Кодине + кофеин + парацетамол + пропифеназон (кодин + кофеин + парацетамол + пропифеназон)
  • Произвођач: Алкалоид АД, Република Македонија

Састав кофеина

Састав кафетина (по 1 таблети) као активних супстанци је 250 мг парацетамол, 210 мг пропифеназон, 50 мг кофеин и 10 мг фосфат кодеин сесквихидрат.

Као помоћне супстанце, састав Цаффетина је 6,3 мг глицерил дибехенат, 21.1 мг калцијум хидрогенфосфат дихидрат, 14.5 мг натријум карбоксиметил скроб, 2.5 мг анхидрованог колоидног силицијум диоксида, 9.6 мг кроскармелоза Натријум 13.5 мг магнезијум стеарат 1.5 мг натријум лаурил сулфат, и 12,5 мг Повидон 28.5 мг мицроцеллулосе.

Облик издавања

Лек је доступан у облику круга, стан закошен таблете беле, који са једне стране гравирање је "5", а на другој урезаним «Цаффетин».

Ставите 6 или 10 таблета у перфорираној траци од алуминијума или полиетиленске фолије. Затим ставља у картонске кутије на траке 1 (иф ит таблете 10), или 2 траке (ако у сваком од 6 таблета).

Фармаколошка акција

Кафетин прави психостимулишу акцију, анестезира, снижава температуру, има и антитусиве и антиинфламаторне ефекте.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Фармакодинамика

Цаффетин је комбиновани лек, акција је одређена дјеловањем компоненти које чине дрогу:

  • Доступан у композицији парацетамол антипиретичан и аналгетички ефекат лека.
  • Кофеин одговоран за пружену стимулацијупсихомоторни центри мозга, доступност аналептичка акција, повећан ефекат аналгетици, смањење поспаности и осећај замора, повећање менталних и физичких перформанси, повећање срчана фреквенција, пораст крвни притисак у присуству артеријска хипотензија. Поред тога, кофеин Може побољшати апсорпцију преосталих активних састојака лека.
  • Акција кодин је због тога антитусивна акција, који се јавља услед супресије неуронске ексцитабилности у централном нервном систему центар за кашаљ. Кодине такође обезбеђује анестетски ефекат, енергизирајући рецептори опијата, смештене у различитим деловима централног нервног система иу периферним ткивима тела. Ово стимулише антиноцицептивни систем и мења емоционалну перцепцију бола.
  • Пропифеназон анестезира и прави антипиретична дејства. Ефекат анестезије постиже се за 30-60 минута, а трајање ефекта је 4-8 сати.

Фармакокинетика

Парацетамол веома брзо апсорбују. Максимална концентрација у крвној плазми се постиже након 0,5-2 сата након узимања лека. Има својство продирања крвно-мозних баријера. Метаболизам се јавља у јетри у три главна начина: коњугацију са глукурониди, сулфате коњугацију или оксидацијом услед дејства микросомални ензими јетре. У случају оксидације формирају се токсични средњи метаболити. Ови метаболити се онда комбинују у коњугат са глутатион.

Ако у телу постоји дефицит глутатион, такви метаболити могу изазвати оштећење и смрт ћелија јетре. Полувреме елиминације траје 1-4 сата. Излази из тела кроз бубреге у облику метаболичких супстанци, највише у облику коњугата.

Кофеин добро се апсорбује, апсорпција се одвија у свим деловима црева. Максимална концентрација у крвној плазми се јавља 50-75 минута након ингестије. Кофеин карактерише брза дистрибуција свим органима и ткивима тела; лако се може продрети крвно-мозга баријера и плацента. Више од 90% кофеина се метаболише у јетри. Полуживот је 3,9-5,3 сата. Излучивање из тела врши се кроз рад бубрега.

Кодине такође се брзо апсорбује. Максимална концентрација у крвној плазми се постиже за 2-4 сата. Метаболизам се јавља у јетри - формирани су активни метаболити. Излучивање из тела врше бубрези, а такође се излучује жучом. Полувреме трајања траје 2,5-4 сата.

Пропифеназон врло брзо апсорбује у гастроинтестинални тракт. Максимална концентрација у крвној плазми се јавља приближно 0,5-0,6 сата након примене. Метаболизам се јавља у јетри. Излучује се излучивањем у урину или жучи. Полувреме је 2,1-2,4 сата.

Индикације за употребу

Лијек је назначен за употребу у присуству синдром бола умерени израз, који може имати различите изворе порекла.

Кофеин се користи за:

Контраиндикације

Контраиндикације могу бити присутност пацијента:

Треба водити рачуна о томе:

  • акутни бол у стомаку, са непознатим узроцима овог бола;
  • напад бронхијална астма;
  • хронична опструктивна плућна болест;
  • конвулзије;
  • зависност од дроге (укључујући и то када се помиње у анамнези);
  • алкохолизам;
  • повећана ексцитабилност;
  • бенигнихипербилирубинемија (нпр.,Гилбертов синдром);
  • вирусни хепатитис;
  • глауком;
  • у старости.

Ако пацијент има горе наведене болести или услове, консултација са доктором је обавезна.

Нежељени ефекти

Таблете Цаффетин може имати нежељени ефекат на неким системима тела:

  • Нервни систем и органи чула: повећана ексцитабилност, евентуално изглед тремор, анксиозност, несаница.
  • Кардиоваскуларни систем: повећана срчана фреквенција, повећава се крвни притисак.
  • Дигестивни систем: може се погоршати болест пептичног улкуса, повећати активност хепатиц трансаминасес, постоји мучнина, повраћање.
  • Алергијске и имунске реакције: изглед кожног осипа је релативно ретко, уртикарија, свраб, отицање лица,бронхоконстрикција, едем ларинкса, ларингоспазм или ангиоедем.
  • Хематопоиетски систем: повремено могући развој анемија, тромбоцитопенија, метхемоглобинемија, леукопенија, агранулоцитоза.

Ако пацијент има било који од могућих нежељених ефеката наведених горе, или ако постоје неки други нежељени ефекти, мора се пријавити лекару који лечи.

Упутство за употребу Цаффетин (Метода и дозирање)

Упутство за цаффетин подразумева употребу лекова у себи.

Додељите 1 таблет 3-4 пута дневно одраслима. У присуству тешких болова, препоручује се узимање 2 таблете одједном. Максимална доза лека, која се може узети у року од једног дана - 6 таблета.

Немојте узимати лек већ дуже од 5 дана. Повећати дневну дозу лека или трајање лечења може бити само у случају препоруке лекара.

Прекомерна доза

Свака активна супстанца, која је део лека, може изазвати специфичну симптоматологију.

  • Парацетамол: првих 24 сата након узимања лека - кожне пале, може доћи до мучнине, повраћања,абдоминални бол; разбија се метаболизам глукозе, развија се метаболичка ацидоза. Симптоматологија повезана са поремећеном функцијом јетре може се појавити након 12-48 сати након узимања лека.
  • Кофеин: може доћи до алармног стања, тремор, главобоља, збуњеност, ектрасистоле.
  • Кодине: изглед хладног лепљивог зноја, конфузије, вртоглавице, поспаности, смањен крвни притисак, знаци нервоза, замор, развој брадикардија, тешка слабост, споро трудно дисање, хипотермија, анксиозност, миосис, напади.

Када се превише пере, стомак је прописан активни угљен, подржава активност срца и ниво крвни притисак, проводити помоћну терапију. Интравенозно убризгавањем специфичног антагонистичког опиоидног аналгетика - Налоконе. Такође увести донатори СХ група и прекурсори синтезе материје глутатион - Метионин током периода од око 8-9 сати након примене и ацетилцистеин - у року од 8 сати.

Ако постоји сумња на тровање, треба хитно да одете у здравствену установу.

Интеракција

Кофеин

  • заједничко коришћење кофеина са барбитурати, антиконвулзивне дроге може довести до повећаног метаболизма и повећаног чишћења кофеина;
  • апликација истовремено са Циметидин, орални контрацептивни лекови, дисулфирам, ципрофлоксацин, норфлокацин смањује метаболизам кофеина који се производи у јетри;
  • смањује се снага ефеката опојних дрога, као и хипнотички лекови;
  • комбинована употреба кофеина и бета-блокаториможе довести до међусобног смањења терапијских ефеката;
  • комбинација са адренергични лекови за бронходилаторе изазива додатну стимулацију централног нервног система;
  • убрзање апсорпције ерготамине;
  • комбинацијаинхибитори моноаминог оксидазе и велике дозе кофеина могу довести до настанка опасног срца аритмије или значајан пораст крвни притисак;
  • ефекат кофеина може помоћи у смањењу клиренсатеофилин и неке друге кантхинес.

Кодине

  • истовремена употреба кодина са етанол, релаксанте мишића, као и на лекове, депресивна централни нервни систем може довести до повећања седација, инхибиција респираторног центра и централног нервног система депресија;
  • комбинација са лековима са антихолинергична активност, антидиаррхеални лекови повећавају ризик од запртја;
  • ефекат се смањује Метоклопрамид.

Парацетамол

  • рецепција од индуктори микросомалне оксидације, која се јавља у јетри (то јест, са антиконвулзивним лековима, Барбитурати, Рифампицин, Фенилбутазон, Трициклични Антидепресиви), етанол анд хепатотоксични лекови повећава производњу хидроксилованих активних продуката метаболизма, што може довести до тешког тровања, чак и на релативно малу предозирања;
  • истовремена употреба високих доза парацетамола може довести до повећаног ефекта индиректни антикоагуланси(ово укључује деривате Дицоумарин);
  • ефекат се смањује урицосурни лекови;
  • мијелотоксични лекови интензивирати могуће манифестације хематотоксичног дејства лека;
  • Парацетамол повећава полувремену хлорамфеникол;
  • Метоклопрамид може убрзати апсорпцију парацетамола.

Услови продаје

Они продају само ако имају рецепт.

Услови складиштења

Чувати кафетин на температури од 15 ° Ц до 25 ° Ц.

Датум истека

Посебна упутства

Пре него што консултујете лекара, не треба узимати лек већ дуже од 5 дана. У случају дуготрајне употребе (дуже од 1 недеље), потребно је да надгледате слика периферне крви и надгледати функционално стање јетре.

У време употребе лека, потребно је престати користити етанол (јер то повећава ризик од развоја хепатотоксичности).

У лабораторијским истраживањима параметри примљени у квантитативној дефиницији шећера су искривљени, као и мокраћне киселине у крвној плазми.

Употреба лекова може довести до промене резултата тестова допинг контроле код спортиста, такође омета дијагнозу синдром акутног абдоминалног бола.

Прегледи Цаффетине

Прегледи о Цаффетину показују да је лек заиста ефикасан. Нежељени ефекат се манифестује (чешће у облику благе вртоглавице или мучнине), али не у свим случајевима.

Цена Цаффетина, где купити

Куповина у Москви Кофеин се може наћи у скоро свакој апотеци. Цена Каффетин-а (пакет од 12 таблета) је око 115 рубаља.

Цаффетин

Упутства за употребу:

Цене у онлине апотекама:

Цаффетин - комбиновани аналгетик-антипиретик.

Облик издавања и састава

Цаффетин је доступан у облику таблета - 6 или 10 комада. у перфорираним тракама од алуминијума или полиетиленске фолије, у картонском снопу 2 или 1 траку, респективно.

Активне супстанце препарата (у 1 таблети):

  • Парацетамол 250 мг;
  • Пропифеназол 210 мг;
  • Кофеин 50 мг;
  • Кодин фосфат сесквихидрат - 10 мг.

Додатни састојци: кроскармелоза натријум, микрокристална целулоза, глицерол бехенат, натријум лаурил сулфат, магнезијум стеарат, натријум скроб гликолат, повидон, колоидни силицијум диоксид, анхидровани, калцијум дихидроген фосфат.

Индикације за употребу

Кафетин се користи за ублажавање синдрома болова умјерене тежине различитих генеза. Нарочито се именује у следећим случајевима:

  • Зубобоља и главобоља;
  • Мигрена;
  • Артхралгиа;
  • Неуралгиа;
  • Мијалгија;
  • Алгодисменореа;
  • Посттрауматски бол.

Контраиндикације

  • Отказивање јетре / бубрега;
  • Кршење хематопоезе;
  • Леукопениа;
  • Недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • Анксиозни поремећаји (агорафобија, панични поремећај);
  • Поремећаји сна;
  • Органске болести кардиоваскуларног система (укључујући акутни инфаркт миокарда, ангину пекторис и атеросклерозу), артеријска хипертензија, аритмије;
  • Старост до 7 година;
  • Трудноћа;
  • Период дојења;
  • Преосетљивост на било коју од компоненти лека.

У присуству следећих обољења или стања узимају дрогу тек након консултација са лекаром: зависности од дроге (у историји укључујући), вирусни хепатитис, анксиозност, конвулзије, бенигни хипербилирубинемији (укључујући Гилберт синдромом), бронхијална астма напада, хроничну опструктивну болест плућа, глауком, акутни бол у стомаку непознатог узрока поријекла, алкохолизам, старост.

Дозирање и администрација

Кофеин треба узимати усмено:

  • Одрасли - 1 таблета 3-4 пута дневно, са тежим болом може узимати само 2 таблете, максимално дозвољена дневна доза - 6 таблета;
  • Дјеца старија од 7 година - 1 / 4-1 / 2 таблета од 1 до 4 пута дневно.

Трајање лека - до 5 дана. Одлуку о продужењу терапије или повећању дневне дозе може узети лечени лекар.

Нежељени ефекти

  • Нервни систем и сензорни органи: несаница, тремор, повећана ексцитабилност, анксиозност;
  • Кардиоваскуларни систем: повећан крвни притисак (БП), палпитације срца, тахикардија;
  • Дигестивни систем: погоршање пептичног улкуса, мучнина, повраћање, повећана активност трансаминаза јетре;
  • Хемопоетски систем: ретко - тромбоцитопенија, анемија, метхемоглобинемија, агранулоцитоза, леукопенија;
  • Алергијске реакције: ретки - кожни осип, оток лица и / или грлића, свраб, уртикарија, бронхоспазам, ларингоскопазам, ангиоедем.

У случају предозирања Цаффетина, сваки од његових активних састојака може изазвати специфичне симптоме:

  • Парацетамол: током првих 24 часа након узимања - мучнина, повраћање, бол у стомаку, бледа кожа, метаболичка ацидоза, оштећење глукозе у метаболизму. Знаци поремећене функције јетре могу се појавити 12-48 сати након превелике дозе. Хепатотоксични ефекат код одраслих манифестује се када узима више од 10 г;
  • Кофеин у дневној дози од више од 300 мг (укључујући и злоупотребу природне кафе - више од 4 шоље од 150 мл) - тремор, анксиозност, главобоља, конфузија, екстрасистола;
  • Кодеин -сонливост, вртоглавица, нервоза, тешка слабост, умор, анксиозност, хладан зној лепљиву, смањен крвни притисак, брадикардија, хипотермија, спор отежано дисање, грчеви, конфузија, конвулзије.

Лечење предозирања укључује испирање желуца, пријем активног угља, постављање терапије одржавања, контрола крвног притиска и срчане активности. Специфични антагонист опиоидних аналгетика је налоксон, примењује се интравенозно. У року од 8 сати након предозирања, може се указати ињекција метионина и ацетилцистеина.

Посебна упутства

Ако вам треба продужени унос Цаффетина треба да прати јетру и слику периферне крви.

Етанол повећава ризик од развоја гастроинтестиналног крварења и хепатотоксичности, те се препоручује да се уздржи од пијења алкохола током периода лечења.

Прекомерна потрошња кофеинских пића (кафе и чаја) може довести до превелике количине кофеина.

Каффетин може компликовати дијагнозу на синдрома акутног бол у абдомену и искривљују резултата тестова допинг контроле спортиста и лабораторијских испитивања за квантитативно одређивање мокраћне киселине и глукозе у плазми.

Код пацијената са поллинозом и бронхијалном астмом повећава се ризик од развоја реакције преосетљивости.

Током узимања дрога треба се уздржати од потенцијално опасних активности, укључујући и вожњу.

Интеракције лекова

Циметидин, орални контрацептиви, дисулфирам, ципрофлоксацин и норфлокацин смањују метаболизам кофеина у јетри. И смањује клиренс теофилина и, вероватно, друге ксантине, што повећава ризик од адитива токсичних и фармакодинамских ефеката.

Барбитурати, антиконвулзанти могу побољшати метаболизам и повећати клиренс кофеина.

Кофеин смањује ефикасност таблета за спавање и опојних дрога.

Уз истовремену употребом Каффетина бета блокаторима може да откаже сваки терапеутске ефекте, уз адренергичких бронходилататорима - додатне стимулације централног нервног система и развоја других адитива токсичних ефеката.

Узимање великих доза кофеина у комбинацији са инхибитори моноамин-оксидазе је изражено повећаним крвним притиском и развојем опасних срчаних аритмија.

Кофеин промовише брзо апсорпцију ерготамина.

Уз коришћење Цаффетина истовремено са лековима који умањују централни нервни систем (ЦНС), релаксанте мишића и етанол, постоји могућност побољшања седације, сузбијања респираторног центра и ЦНС депресије.

Са комбинованом примјеном кафетина са антидијареалнијим лијековима (укључујући лоперамид) и са антихолинергичном активношћу, може доћи до запртја.

Кодине смањују ефикасност метоклопрамида.

У случају парацетамола комбинацији са индуктора хепатиц микрозома оксидације (барбитурати, трицикличних антидепресива, антиконвулзива, фенилбутазон, рифампицин), етанола и хепатотоксичних агенса повећава ризик од тешког тровања и код мањег предозирања.

Када се узимају у великим дозама, парацетамол може повећати ефекат индиректних антикоагуланса.

Парацетамол повећава полувреме хлорамфеникола 5 пута, смањује ефикасност урицосурних лекова.

Метоклопрамид убрзава апсорпцију парацетамола.

Миелотоксични лекови повећавају манифестације хематотоксичности Цаффетина.

Услови складиштења

Чувајте ван домашаја деце на температури од 15-25 ° Ц.

Рок употребе - 3 године.

Пронашли сте грешку у тексту? Изаберите је и притисните Цтрл + Ентер.

Каффетин - упутства за употребу, прегледи, аналоги и облици ослобађања (таблете СЦ Алкалоид, Цолд) за лечење главобоље и зубобоље, мигрене, неуралгије код одраслих, деце и трудноће. Састав и алкохол

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Цаффетин. Приказани су посетиоци сајта - потрошачи овог лекова, као и мишљења лекара специјалиста о употреби Каффетина у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги кафетина у присуству постојећих структурних аналога. Користите за лечење главобоље и зубних болова, мигрене, неуралгије код одраслих, деце, као и током трудноће и лактације. Састав и интеракција лијека са алкохолом.

Цаффетин - Комбиновани лек, чији ефекат одређују компоненте које чине његов састав.

Парацетамол има аналгетички и антипиретички ефекат. Механизам дјеловања повезан је са способношћу да инхибира синтезу простагландина и дејство на центар терморегулације у хипоталамусу.

Кофеин смањује поспаност и умор, повећава менталне и физичке перформансе, повећава срчану фреквенцу, повећава крвни притисак у хипотензији.

Кодеин има централну Антитусивни ефекат потискивањем ексцитабилност центра за кашаљ, и аналгетик ефекат због побуду опиоидних рецептора.

Пропипхеназон има аналгетички ефекат.

Састав

Парацетамол + Пропифеназон + Кофеин + Кодин фосфат сесквихидрат + ексципијенти.

Парацетамол + Пропифеназон + Кофеин + ексципијенти (Цаффетин ЦК Алкалоид).

Грануле парацетамола + Декстрометорфан хидробромид + Псеудоефедрин хидрохлорид + Гранулати аскорбинске киселине + помоћне супстанце (Каффетин хладноће).

Фармакокинетика

Парацетамол се брзо апсорбује. Метаболизира се у јетри. Излучује се у урину у облику сулфата и глукуронида.

Метаболизира се у јетри. Излучено у урину. Комбинација са парацетамолом повећава време елиминације за 40%, која игра значајну улогу, пошто дозвољава вам да смањите број лекова дневно.

Терапијски ефекат се развија за 30-60 минута. Метаболизира се у јетри.

Кофеин се апсорбује брзо и за 100%. Доказано је да кофеин побољшава апсорпцију других компонената лека. Лако пенетрира у сва ткива тела (укључујући централни нервни систем). Метаболизира се у јетри.

Индикације

Болни синдром умјерене тежине различитих генеза:

  • главобоља;
  • зубобоља;
  • мигрена;
  • неуралгија;
  • мијалгија;
  • алгодисменореа;
  • артралгија;
  • посттрауматски услови;
  • грозница у случају грипа и других акутних респираторних инфекција.

Облици ослобађања

Таблете (укључујући СЦ Алкалоид).

Обложене таблете (Каффетин хладно).

Упутство за употребу и режим дозирања

Одрасли постављају 1 таблет 3-4 пута дневно. Уз тешке болове, можете узимати 2 таблете истовремено. Максимална дневна доза је 6 таблета.

Дјеци старијим од 7 година прописују 1 / 4-1 / 2 таблете 1-4 пута дневно.

Трајање узимања лека није више од 5 дана. Повећање дневне дозе или трајања лечења одређује лекар.

Нежељени ефекат

  • леукопенија, агранулоцитоза;
  • мучнина;
  • гастралгиа;
  • повећана активност трансаминазе јетре;
  • повећана ексцитабилност (нарочито код деце);
  • смањење брзине психомоторних реакција;
  • кожни осип;
  • свраб;
  • уртикарија;
  • ангиоедем.

Контраиндикације

  • хепатичну и / или бубрежну инсуфицијенцију;
  • леукопенија;
  • поремећаји хематопоезе;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • повећана ексцитабилност;
  • несаница;
  • ангина на позадини атеросклерозе коронарне артерије;
  • трудноћа;
  • период лактације (дојење);
  • деца до 7 година;
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Примена у трудноћи и лактацији

Лек је контраиндикован за употребу у трудноћи и лактацији (дојење).

Употреба код деце

Контраиндикована код деце млађих од 7 година.

Посебна упутства

Уз продужену употребу Цаффетина, потребно је пратити слику периферне крви и функционалног стања јетре.

Током пријема кафетина треба напустити употребу алкохолних пића, тк. повећава се ризик од развоја гастроинтестиналног крварења.

Прекомерна потрошња кофеинских производа (кафе, чаја) на позадини узимања лека може узроковати симптоме предозирања.

Уз опрез треба прописати лек за глауком и старије пацијенте.

Укључивање Каффетин-а може променити резултате тестова допинг контроле спортиста, као и отежати утврђивање дијагнозе у акутном абдоминалном болном синдрому.

Лијек се пушта на рецепт.

Код пацијената са бронхијалном астмом, поллиноза, постоји повећан ризик од развоја реакције преосјетљивости.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Када примате Каффетина уздржите се од вожње моторних возила и активности потенцијално опасне активности које захтевају високу концентрацију и реакције брзине психомоторни.

Интеракције лекова

Не препоручује се истовремена употреба Цаффетина са барбитуратима, антиепилептичким лијековима, зидовудином, рифампицином и етанолом (алкохолом), пошто повећава се ризик од хепатотоксичне акције.

Парацетамол, који је део кафетина, повећава период одузимања 5-фолд хлорамфеникола.

На поновљеном пријему парацетамол може ојачати деловање антикоагуланата - деривата дикумарина.

Метоклопрамид убрзава апсорпцију парацетамола.

Кофеин, који је део кафетина, убрзава апсорпцију ерготамина.

Кодина, која је део Цаффетина, побољшава ефекат пилула за спавање, аналгетике и седатива.

Аналоги лекова Цаффетин

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Гуевадал;
  • Цаффетин цк;
  • Цоффедон;
  • Новалгин;
  • Саридон;
  • Сафистон;
  • Екстракт Флукомп.

Цаффетин

Таблете бело, округло, равно, са косом; Са једне стране је знак Алкалоида, са друге стране - натпис "Цаффетин".

Помоћне супстанце: магнезијум стеарат, натријум лаурил сулфат, натријум скроб гликолат, колоидни безводни силицијум диоксид, повидон, калцијум дихидроген фосфат, микрокристална целулоза, натријум кроскармелоза, глицерил бехенат.

10 ком. - Траке (1) - паковања од картона.

Комбиновани лек, чији ефекат одређују компоненте које чине његов састав.

Парацетамол има аналгетички и антипиретички ефекат. Механизам дјеловања повезан је са способношћу да инхибира синтезу простагландина и дејство на центар терморегулације у хипоталамусу.

Кофеин смањује поспаност и умор, повећава менталне и физичке перформансе, повећава срчану фреквенцу, повећава крвни притисак у хипотензији.

Кодеин има централну Антитусивни ефекат потискивањем ексцитабилност центра за кашаљ, и аналгетик ефекат због побуду опиоидних рецептора.

Пропипхеназон има аналгетички ефекат.

Парацетамол се брзо апсорбује, Цмак у плазми се постиже за 30-60 минута након примене.

Метаболизира се у јетри.

Излучује се у урину у облику сулфата и глукуронида. Т1/2 је 2 сата.

Цмак пропифеназон у плазми се постиже након 30 минута.

Метаболизира се у јетри.

Излучено у урину. Т1/2 је 1-1,5 сати. Комбинација са парацетамолом повећава време елиминације за 40%, која игра значајну улогу, пошто дозвољава вам да смањите број лекова дневно.

Цмак Кодин у плазми се постиже за 1-2 сата, терапијски ефекат се развија за 30-60 минута.

Метаболизира се у јетри.

Кофеин се апсорбује брзо и за 100%. Цмак у плазми се постиже након 15-45 минута.

Доказано је да кофеин побољшава апсорпцију других компонената лека.

Лако пенетрира у сва ткива тела (укључујући централни нервни систем).

Метаболизира се у јетри.

Т1/2 од тела је око 3 сата.

Болни синдром умјерене тежине различитих генеза:

- хепатична и / или бубрежна инсуфицијенција;

- ангина у позадини атеросклерозе коронарне артерије;

- период лактације (дојење);

- деца до 7 година;

- преосетљивост на компоненте лекова.

Ц опрез треба да преписује лек за глауком и старије пацијенте.

Одрасли поставите 1 таб. 3-4 пута дневно. Када тешки бол Пријем је могућ 2 таб. Истовремено. Максимална дневна доза је 6 таблета.

Деца преко 7 година именовати 1 / 4-1 / 2 таб. 1-4 пута / дан.

Трајање узимања лека није више од 5 дана. Повећање дневне дозе или трајања лечења одређује лекар.

Део хематопоезисног система: леукопенија, агранулоцитоза.

Из дигестивног система: мучнина, гастралгија, повећана активност трансаминазама јетре.

Са стране централног нервног система: повећана ексцитабилност (нарочито код деце), смањена брзина психомоторних реакција.

Алергијске реакције: кожни осип, свраб, уртикарија, ангиоедем.

Симптоми: мучнина, зујање у ушима, гастралгиа, знојење, бледа кожа, тахикардија.

Третман: гастрична лаваге праћена администрацијом активног угља. Ако је потребно, спроведите симптоматску терапију.

Не препоручује истовремену примену Каффетина са барбитурата, антиепилептици, зидовудин, рифампицина и етанола, као повећава се ризик од хепатотоксичне акције.

Парацетамол, који је део кафетина, повећава период одузимања 5-фолд хлорамфеникола.

На поновљеном пријему парацетамол може ојачати деловање антикоагуланата - деривата дикумарина.

Метоклопрамид убрзава апсорпцију парацетамола.

Кофеин, који је део кафетина, убрзава апсорпцију ерготамина.

Кодина, која је део Цаффетина, побољшава ефекат пилула за спавање, аналгетике и седатива.

Уз продужену употребу Цаффетина, потребно је пратити слику периферне крви и функционалног стања јетре.

Током пријема кафетина треба напустити употребу алкохолних пића, тк. повећава се ризик од развоја гастроинтестиналног крварења.

Прекомерна потрошња кофеинских производа (кафе, чаја) на позадини узимања лека може узроковати симптоме предозирања.

Укључивање Каффетин-а може променити резултате тестова допинг контроле спортиста, као и отежати утврђивање дијагнозе у акутном абдоминалном болном синдрому.

Код пацијената са бронхијалном астмом, поллиноза, постоји повећан ризик од развоја реакције преосјетљивости.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Када примате Каффетина уздржите се од вожње моторних возила и активности потенцијално опасне активности које захтевају високу концентрацију и реакције брзине психомоторни.

Цаффетин

Упутство о лековима

Аналоги, синоними

Инфулган: Милистан: Панадол: Парамак: Парацетамол: Рапидол: Еффералган

Аксагрипп: Амицитрон: Антигриппин: Апап: Воцасепт: Грипут: Долар: Цолдрек

Популарна питања

Цаффетин: апликација

Кафетин је комбиновани лек у облику таблета са аналгетским ефектом. То укључује цодеине (јак Антитусивни ефекат, аналгетски ефекат, мења емоционални перцепцију бола), кофеин (отклања умор и поспаност, стимулише централни нервни систем, повећава ефикасност, повећава откуцаје срца), парацетамола и пропифеназон (смањити температуру, ублажи бол и инфламаторни процеси). Каффетин прописана за главобоља, зубобоља, синдром бола са мијалгија, неуралгија, бол у зглобовима, са периодичним бол код жена са болом после повреда или операција. Одрасли могу да користе једну таблету три пута - четири пута дневно, а децу од две године - на трећину таблете 1-3 пута дневно. Трајање терапије не би требало да прелази више од 5 дана.

Каффетин Цолд: апликација

Каффетин Цолд са другачијим саставом и намењена за лечење симптома прехладе и грипа (повишене телесне температуре, главобоља и болови у мишићима, грозницу, кашаљ, болови у грлу и назалне синуса). Композиција Каффетин Цолд садржи: парацетамол (смањење повишену температуру телесне испољава ефекат аналгетик), псеудоефедрин (смањује надутост и умањује судова слузницу ждрела и носа који олакшава дисање), декстрометорфана (смањује суви кашаљ) и аскорбинска киселина. Таблете могу узимати одрасли и дјеца старија од 12 година, један комад четири пута дневно. Не узимајте више од 3-5 дана.

Каффетин Лигхт: апликација

Активне компоненте у припреми Цаффетине Лигхт су парацетамол, кофеин и пропифеназон. Парацетамол смањује повишену телесну температуру, ублажава бол без иритације стомака и црева и не утиче на равнотежу воде и соли. Кофеин са ниским крвним притиском повећава га, побољшава перформансе, уклања поспаност и умор. Пропипхеназон уклања бол синдром. Цаффетин Лигхт узима једну таблету три пута - четири пута дневно. Са тешким синдромом бола, одједном се могу користити две таблете. Дјеци старијим од 7 година добијају таблицу за тепихе неколико пута дневно. Када је трудноћа и дојење лека контраиндикована.

Каффетин Лади: Апликација

Каффетин Лади је дизајнирана за употребу код менструалних болова код жена. Смањује ниво простагландина у менструалном току, смањује интраутерини притисак и смањује учесталост контракција утеруса. Лек ублажава бол, има противупални и благо антипиретичан ефекат. Његова структура укључује ибупрофен, а у свакој таблети лека постоји 200 мг. Таблете узимају један или два комада у интервалу од 4-6 сати. За један дан не можете узимати више од 6 таблета, у противном превеликим дозама може доћи до главобоље, мучнине, повраћања, поспаности.

Цаффетин

Цаффетин: упутства за употребу и прегледе

Латинско име: Цаффетин

АТКС код: Н02БЕ71

Активни састојак: парацетамол + кофеин + пропифеназон + кодеин (парацетамол + кофеин + пропифеназон + кодеин)

Произвођач: Алкалоид АД (Република Македонија)

Ажурирајте опис и слику: 11.08.2017

Цене у апотекама: од 101 рубља.

Кафетин - аналгетички-антипиретик са комбинованим саставом.

Облик издавања и састава

Облик дозе - таблете: кружна равни облик, засечених, има белу боју и гравирање на свакој страни, један - знак «Алкалоида» компаније, с друге стране - натпис «Цаффетин» (10 комада у траку у картонске пакет 1 Стрип ).

Одржавање активних супстанци у 1 таблети:

  • Кодин фосфат сесквихидрат - 10 мг;
  • Парацетамол 250 мг;
  • Кофеин 50 мг;
  • Пропипхеназон - 210 мг.

Помоћне компоненте Каффетина саставу: натријум лаурил сулфат, магнезијум стеарат, натријум скроб гликолат, повидон, колоидни силицијум диоксид, безводни, калцијум дихидроген фосфат, микрокристална целулоза, глицерол бехенат, натријум кроскармелоза.

Фармаколошка својства

Фармакодинамика

Цаффетин - комбиновани лек, чији ефекат је због његових састојака.

Парацетамол има антипиретичан и аналгетички ефекат.

Кофеин стимулише психомоторне центре у мозгу, има аналептиц ефекат смањује поспаност, смањује замор, побољшава аналгетски ефекат повећава перформансе (и физичко и ментално), повећава крвни притисак и рад срца. Уношење кофеина подстиче потпуну апсорпцију других активних компоненти Цаффетина.

Пропипхеназон се одликује аналгетиком и антипиретским ефектом. Кодине има централни антитусивни ефекат (потискује ексцитабилност центра за кашаљ). Аналгетички ефекат супстанце је посљедица узимања опијатних рецептора у различитим дијеловима централног нервног система и периферних ткива, што доводи до стимулације антиноцицептивног система и промјене у емоционалној перцепцији бола.

Аналгетички ефекат лека манифестује се 0,5-1 сат и траје од 4 до 8 сати.

Фармакокинетика

Парацетамол

Апсорпција парацетамола је висока. Код оралног рецепта, максимална концентрација у крвној плазми се примећује кроз 0,5-2 сата. Приближно 15% парацетамола се везује за протеине крвне плазме. Ова супстанца може продрети у крвно-мождану баријеру. Парацетамол се карактерише метаболизмом у јетри коњугацијом са сулфатима, глукуронидима или оксидацијом микросомалних ензима. У овом другом случају, процес наставља са формирањем токсичних интермедијарних метаболита у потоњем коњугацију са глутатиона. Недостатак глутатиона може довести до оштећења и некрозе хепатоцита због изложености токсичним средњим метаболитима. Полу-живот је од 1 до 4 сата. Парацетамол се излучује бубрезима у облику метаболита, углавном коњугата.

Кофеин

Апсорпција када је узимана усмено је добра. Кофеин се апсорбује у читавом цреву. Након оралне примене, максимална концентрација у плазми се примећује након 50-75 минута. Супстанца се брзо дистрибуира у ткивима и органима, лако продире у плаценталну и крвно-мозгу баријеру. Приближно 25-36% се везује за протеине крви (албумини). Претежно се метаболише у јетри (преко 90%). Полуживот је 3,9-5,3 сата. Излучивање кофеина и метаболита врше бубрези.

Пропифеназон

Брзо се апсорбује у гастроинтестиналном тракту. Код оралног рецепта максимална концентрација у крвној плазми се примећује кроз 0,5-0,6 сата. Метаболизована у јетри, она се изводи у облику метаболита са жучом и урином. Полу-живот је између 2,1 и 2,4 сата.

Кодине

Када се узимају усмено, брзо се апсорбује. Максимална концентрација у крвној плазми се јавља за 2-4 сата. Око 30% је повезано са протеинима у плазми. Метаболизира се у јетри формирањем активних метаболита. Кодине се излучује жучом и урином. Полу-живот је између 2,5 и 4 сата.

Индикације за употребу

Према упутству, Цаффетин је индициран за олакшање синдрома умјерене боли различите етиологије:

  • Алгодисменореа;
  • Зубобоља;
  • Неуралгиа;
  • Артхралгиа;
  • Мијалгија;
  • Мигрена;
  • Главобоља;
  • Посттрауматски услови.

Контраиндикације

  • Ангина због атеросклерозе коронарне артерије;
  • Прекршаји хематопоезе;
  • Леукопениа;
  • Отказивање јетре;
  • Недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • Отказивање бубрега;
  • Повећана ексцитабилност;
  • Инсомниа;
  • Старост до 7 година;
  • Период трудноће и дојења;
  • Преосетљивост на компоненте лекова.

Уз опрез, препоручује се таблете Каффетин пацијентима са глаукомом и старијим пацијентима.

Упутство за употребу Цаффетин: метода и доза

Доза лека и период лечења прописује лекар на основу клиничких индикација.

Препоручена доза има границе старосне доби:

  • Одрасли - 1 таблета 3-4 пута дневно, са болом јаке јачине дозвољеног симултаног уноса 2 таблета, дневна доза - не више од 6 таблета;
  • Дјеца старија од 7 година - 1 / 4-1 / 2 таблете 1-4 пута дневно.

Период лечења је до 5 дана.

Нежељени ефекти

Употреба кафетина може узроковати нежељене ефекте:

  • На делу дигестивног система: мучнина, повећана активност ензима јетре, гастралгија;
  • На делу нервног система: смањење стопе психомоторних реакција, повећана ексцитабилност (нарочито код деце);
  • На делу система хематопоезе: агранулоцитоза, леукопенија;
  • Алергијске реакције: свраб, кожни осип, Куинцкеов едем, кошница.

Прекомерна доза

У случају превелике дозе, могу се јавити специфични симптоми који су карактеристични за сваку активну компоненту лека.

Парацетамол

Током првих 24 сата након пријема може доћи до мучнину, повраћање, бледило, бол у стомаку, анорексија, умањени метаболизам глукозе и метаболичке ацидозе. 12-48 сати након превелике дозе, може доћи до знакова оштећења функције јетре. Код одраслих, хепатотоксични ефекат се манифестује када се узима 10,000 мг парацетамола или више.

Кофеин

Приликом пријема дневну дозу кофеина прелази 300 мг (укључујући потрошњу позадини него 4 шољица природног кафе 150 мл), може постојати анксиозност, главобоља, тремор, конфузија, аритмија.

Кодине

Симптоми хроничног и акутног предозирања: конфузија, хладан љепљивом зноја тешке слабост, вртоглавица, анксиозност, нервозу, умор, поспаност, хипотермије, споро отежано дисање, смањен крвни притисак, брадикардија, грчеви, грчеве.

Третман

Препоручено испирање желуца, пријем активног угља, терапија одржавања, мере за одржавање деловања срца и крвног притиска, интравенски налоксон.

Донатор СХ-групе и метионин (претходник синтезе глутатион) се препоручује да доделите 8-9 сата након предозирања ацетилцистеином - 8 сати.

Ако сумњате на тровање, одмах се обратите лекару.

Посебна упутства

Дуготрајна употреба лека препоручује се за редовно праћење функционалног стања јетре и периферне крви.

Током терапије не треба пити алкохол јер може проузроковати гастроинтестинално крварење.

На позадини терапије, прекомерна потрошња пића која садрже кофеин (чај, кафа) може узроковати мучнину, тахикардију, звоњење у ушима и друге симптоме прекомерне дозе дрога.

Ефекат лека може пореметити резултате допинг контроле код спортиста, узроковати потешкоће у одређивању дијагнозе код пацијената са синдромом акутног абдоминалног бола.

Ризик од развоја реакције преосјетљивости највише је подложан пацијентима са поллинозом и бронхијалном астмом.

Током периода примене лека препоручује се да се уздрже од контроле возила, механизама и других активности чије је деловање неопходно високе брзине психомоторних реакција и концентрације пажње.

Примена у трудноћи и лактацији

Забрањено је користити таблете Каффетин током трудноће и лактације.

Примена у детињству

Забрањено је користити Цаффетин за лечење пацијената млађих од 18 година.

У случају повреда функције бубрега

Забрањено је користити Цаффетин у лечењу пацијената са бубрежном инсуфицијенцијом.

Са повредама функције јетре

Забрањено је користити Цаффетин у лечењу болесника са хепатичном инсуфицијенцијом.

Примјена у старости

Код лијечења старијих пацијената, Цаффетин треба користити опрезно.

Интеракције лекова

Приликом интеракције са етанолом Каффетина, антиепилептици, зидовудин, барбитурати и рифампицин повећава вероватноћу хепатотоксичности стога не препоручује се припрема у овим комбинацијама.

Уз истовремену употребу других лијекова треба узети у обзир комбиновани састав Цаффетина.

Кофеин, један од активних састојака таблета, убрзава апсорпцију ерготамина, кодин - побољшава деловање аналгетика, хипнотике и седатива.

Парацетамол - евентуално успорава повлачење хлорамфеникола 5 пута, повећана активност индиректних антикоагуланса (деривати дикумарина) у случају поновног давања лијека.

Апсорпција парацетамола се убрзава у комбинацији са метоклопрамидом.

Аналоги

Каффетина аналози су СЦ Каффетин, Каффетин светло, Хладно Каффетин, Цофала инстант, Саридон, Алгофетин, Флиукомп Екстратаб, Новалгин, Сафистон.

Услови складиштења

Чувати на сувом месту заштићеном од светлости, на температури од 15 до 25 ° Ц. Држите се даље од дјеце.

Рок употребе - 3 године.

Услови за одлазак из апотека

Издаје се рецептом.

Прегледи Цаффетине

Прегледи о Цаффетин-у указују на ефикасност лека. Нежељени ефекти (најчешће мучнина или слаба вртоглавица) су ретки.

Цена кофеина у апотекама

Приближна цена за Цаффетин је 115 рубаља. за пакет од 12 таблета.

Цаффетин® (Цаффетин®)

Садржај

Фармаколошка група

Носолоска класификација (ИЦД-10)

3Д слике

Састав

Опис дозног облика

Округле, равне таблете беле боје са фасетом, гравура "5" с једне стране и натпис "ЦАФФЕТИН" на другом.

Фармаколошка акција

Фармакодинамика

Комбиновани лек, чији ефекат одређују компоненте које чине његов састав.

Парацетамол има антипиретичан, аналгетички ефекат.

Кофеин Она стимулише психомоторне центре у мозгу, има аналептиц акцију, побољшава аналгетски ефекат, смањује поспаност и умор, побољшава менталне и физичке перформансе, повећава откуцаје срца, подиже крвни притисак код хипотензије. Кофеин побољшава апсорпцију других активних састојака комбинованог аналгетичког препарата.

Кодине Има централну Антитусивни ефекат (услед супресије раздражљивост центра кашаљ), као и аналгетски ефекат због побуду опиоидних рецептора у разним деловима централног нервног система и периферних ткива, што доводи до стимулације антиноцицептивно система и променити емоционалну перцепцију боли.

Пропифеназон има аналгетички и антипиретички ефекат. Аналгетички ефекат лека се постиже у року од 30-60 минута, а трајање анестезије је 4-8 сати.

Фармакокинетика

Парацетамол. Апсорпција - висока, Тмак у плазми је 0,5-2 х после примене. Повезивање са плазма протеином - 15%. Пенетрира кроз БББ. се метаболише се у јетри у три главна начина: коњугација са глукурониди, коњугацију са сулфати, оксидација јетре микросомалним ензима. У другом случају формирају се токсични интермедијски метаболити, који су касније коњуговани са глутатионом. Са недостатком глутатиона, ови метаболити могу узроковати оштећења и некрозе хепатоцита. Т1/2 1-4 х. Излази из бубрега у облику метаболита, углавном коњугата.

Кофеин. Када је ингестед апсорпција добра, појављује се у читавом цреву.

Тмак у плазми крви се постижу након 50-75 минута након ингестије. Брзо се дистрибуира у свим органима и ткивима тела; лако продире у ГЕБ и плаценту. Комуникација са протеином крви (албуминима) је 25-36%. Метаболизам у јетри је изложен више од 90%. Т1/2 - 3.9-5.3 сати Излучивање кофеина и његових метаболита врше бубрези.

Кодине. Након оралне примене, брзо се апсорбује. Тмак у плазми крви је 2-4 сата. Веза са плазма протеином је 30%. Метаболизира се у јетри у активне метаболите. Излази из бубрега и са жучом. Т1/2 - 2,5-4 сата.

Пропифеназон. Брзо се апсорбује из дигестивног тракта. Тмак у плазми је отприлике 0,5-0,6 сата након примене. Метаболизира се у јетри и излучује у урину и жучи у облику метаболита. Т1/2 је 2,1-2,4 сата.

Цаффетин ®

Болни синдром умјерене тежине различитих генеза:

Занимљиви Чланци

Пробавни Алергија