Search

Парлазин

Опис је тренутно укључен 12.07.2014

  • Латинско име: Парлазин
  • АТКС код: Р06АЕ07
  • Активни састојак: Цетиризине
  • Произвођач: Фармацеутска компанија ЕГИС АД (Мађарска)

Састав

Цетиризин дихидрохлорид - активна супстанца лекова. Капљице садрже и следеће помоћне компоненте: глицерол, натријум саццхаринате, метил парахидроксибензоат, глацијална сирћетна киселина, пропилен гликол, натријум ацетат трихидрата, пропил парахидроксибензоат, пречишћена вода.

Таблете имају у свом саставу такве додатне супстанце као што су Силициј колоидни анхидровани диоксид, лактоза монохидрат, магнезијум стеарат, МЦЦ. Њихова мембрана укључује хипромелозу, макрогол 400, титаниум диоксид, ариовит "Сунсет" жуто.

Облик издавања

Образовање - таблете и капљице.

Фармаколошка акција

Антиаллергиц значи.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Активни састојак лека је селективан антагониста Х1-хистаминских рецептора. Има антихистамин акција и припада групи деривата пиперазин. Утиче на инфламацијске ћелије, блокирајуће факторе хемотаксис еозинофила и спречавање миграције еозинофили. Смањује загушење еозинофили на кожи, као и реакције на хистамин. Инхибира друге ћелије запаљења инфилтрација.

Паразитик спречава појаву и ублажи симптоме алергије, има а антиекудативе и антипруритиц својства. Поред тога, смањује се степен пропусности капилари, уклања грчеве глатких мишића и упозорава едем.

Ефекат лека почиње 20 минута након примене. Максимални ефекат се постиже за сат времена. Лек траје 24 сата.

Апсорбован овај лек брзо и потпуно. Исхрана има само мали утицај на свој ефекат.

Степен повезаности са протеинима је 93%. Није је биотрансформисана у јетри. Полувреме елиминације је углавном око 8 сати, код деце је краће (5-6 сати, зависно од узраста), а код старијих, напротив, дуже је за око 50%. Поред тога, може се повећати ако је доступно бубрежна инсуфицијенција.

60% активне супстанце се излучује непромењеним у урину у року од 24 сата. Још 10% лека се издаје током наредних 4 дана. Са фецесом, 10% се излази за 5 дана. Лек се продире у мајчино млеко.

Индикације за употребу

Лијек је прописан онима којима пате алергије (сезонске и хроничне епидемије). То спречава његову манифестацију, смањује неугодност, чини га споријим. Значи ова алатка помаже уртикарија, Квинков едем, дерматитис, сијена грозница. Могуће је примијенити астма као компонента комплексне терапије.

Контраиндикације

Немојте користити лекове када:

Потребан је опрез да се лек примени када хронична бубрежна инсуфицијенција тешка и умерена, а такође иу старости. У оба случаја, потребно је прилагодити дозе.

Нежељени ефекти

По правилу, овај лек се добро толерише. Нежељени ефекти могу бити следећи: сомноленце, главобоља, гломазност, мучнина и друге негативне реакције из гастроинтестиналног тракта, повећан умор, мигрене, суха уста, анксиозност.

Манифестације нежељених ефеката могу се смањити ако подијелите дневни износ у двије дозе.

Такође, реакције преосетљивости на једну од компоненти лека, на пример, васкуларни едем или осип, али се појављују у ретким случајевима.

Упутство за употребу Парлазина (Метода и дозирање)

Прије употребе лекова, увек треба консултовати свог лекара.

Одрасли преписују 10 мг дневно. Упутства за таблете Парлазин обавештава да је 1 таблета дневно. Морате да узмете усмено, док пере са пуно течности. Ова доза се такође израчунава за 20 капи. Пожељно је узимати лекове ноћу. Дневна доза се може подијелити подједнако у двије подељене дозе.

Деца од 2 до 6 година су прописана 5 мг дневно. За оне који узимају пад паразита, упутства за употребу информишу да дневна доза израчунава за 10 капи. Ово је такође пола таблета. Доза се може поделити у две дозе. Деца од 1 до 2 године треба узимати 5 капи (2,5 мг) два пута дневно. А за децу узраста од 6 до 12 година, одредите 5 мг два пута дневно за јутро и вече (10 капи или пола таблете). Поред тога, могу узети 10 мг једном дневно (пожељно у вечерњим часовима), ово одговара једној таблети или 20 капи.

Упутства за Парламент препоручују старије пацијенте и људе бубрежна инсуфицијенција смањује дневну дозу до 5 мг. Таблете треба узети усмено. Капљице пре употребе растварају у води.

Прекомерна доза

Могуће је коришћење лека у високим дозама умор и сомноленце. Код деце, по правилу, пре свега настају анксиозност и раздражљивост. Код узимања повећане дозе може се појавити појединачна доза кашњење уринирања и констипација.

У случају предозирања, потребно је изазвати повраћање, испирати желудац. Терапија је симптоматска. Хемодијализа није ефективан, већ специфичан антидот не постоји.

Интеракција

Када се лек комбинује Теофилин у дневној дози од 400 мг долази до смањења у укупном клиренс активна супстанца Парлазина за 16%.

Услови продаје

Лијек у свим облицима се продаје без рецепта.

Услови складиштења

У облику таблета, производ треба чувати ван домашаја деце на температури до 25 ° Ц.

У облику капљица треба држати лек на месту заштићеном од сунчеве светлости, недоступном за малу децу. Оптимална температура је до 25 ° Ц.

Датум истека

Лек у облику таблета чува се не дуже од 2 године. Не можете га користити након истека рока.

Капи се чувају 4 године. Отворена бочица се може држати не више од 4 недеље.

Коментари о Парламенту

Према прегледима, овај алат брзо се бави алергија, има згодан диспенсер и веома је пријатан по укусу. Лак се може применити и са алергије у малој деци. Прегледи капљица за дјецу такође извјештавају да се често савјетују у фармацеутским фармацеутима или прописују педиатре. Оно што родитељи посебно воле је да је овај производ укључен у листу бесплатних производа за дјецу млађу од 3 године, а амбалажа је сигурна за бебе.

Са негативне стране, прегледи Парламента понекад говоре о појави нежељених реакција. За неке, овај лек једноставно није погодан, јер нема ефекта. Можда, у овом случају, погоднији за употребу Парламент Нео. Поред тога, пацијенти напомињу да је ово прилично скупо средство за употребу само у превентивне сврхе. Поред тога, након отварања пакета, капи се не чувају дуго.

Цена Парламента, где купити

Цена Парлазина може се разликовати у зависности од облика ослобађања. Цена таблета од 5 комада по пакету - око 65 рубаља. Цена Парлизина у пакету намењеној за 10 комада је 120 рубаља. Таблет од 30 комада по пакету кошта око 260 рубаља. Просечна цена падова је 260 рубаља.

Паразин капи / таблете

Парлазинову инструкцију

Упутство за употребу лека Парлазин може пружити пацијенту све потребне информације о његовој употреби за лечење, као и препоруке за употребу.

На пратећем листу можете добити информације о саставу лека и његовим формама за ослобађање, условима складиштења и фармаколошким ефектима на тијелу. Поред тога, водич садржи информације о природи упозорења контраиндикација и нежељених ефеката, даје додатна упутства и даје информације о интеракцији са другим лековима. Такође су дате препоруке за употребу од стране различитих категорија пацијената, описани су аналоги паразитина и наводи се оријентација према његовој цени.

Када купујете лек, пажљиво прочитајте дате информације и обратите пажњу на мишљење других пацијената који су већ користили лек за лечење и оставили своје мишљење о томе.

Парламентарна композиција (облик, паковање)

Лијек Парлазин се ослобађа у облику таблета филмом обложен филмом и пада за оралну примјену.

Парламентарни падови

Лековити облик у облику капљица лека Паразитол је безбојна течност која нема седимент и има благо нијансе киселог сирћета.

Активна супстанца лека је цетиризин дихидрохлорид у потребној количини. Улога допунских компонената су представљени супстанце: глицерол, пропилен гликол, натријум саццхаринате, натријум ацетат трихидрата, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, глацијалне сирћетне киселине и пречишћена вода.

Лек апотека улази у кутију пакети су опремљени Дроппер боттле тамног стакла од 20 милилитара са приложеном упутству за употребу.

Парлабатин таблете

Леков облик лекова Паразитин у облику таблета је пилула са подужном биконвексном формом са ризиком поделе на једној страни. На другој страни налази се гравура "Е 511". Таблете имају светло наранџасту боју, мирис је одсутан. Две боје прелома са наранџастом шкољком и бијелим језгром.

Активна супстанца лека је цетиризин дихидрохлорид у потребној количини. У улози помоћних компоненти су супстанце: колоидни анхидрид силицијум диоксида, магнезијум стеарат, лактоза монохидрат, микрокристална целулоза.

Шрафови су направљени од хипромелозе, титанијум диоксида, макрогол 400, Аравите "Сунсет" жуте боје.

У апотекама, лек се појављује у паковањима од картона, где су пликови затворени таблама од пет или десет комада. Постоје снопови који садрже један или три блистера.

Рок употребе и услови складиштења

Складиштење лека у облику таблета дозвољено је две године од датума производње. Треба их чувати на местима која су неприступачна за дјецу са температуром околине не више од 25 степени.

Чување лека у виду капи је дозвољено четири године од дана производње. Она мора да се чува на местима која су заштићена од светлости на температури не више од 25 степени. Простори за складиштење медицинских производа треба да буду недоступни деци. Бочица се може чувати не више од мјесец дана.

Фармакологија

Као селективни хистамином Х1 рецептора блокера, лек помаже у спречавању развоја и олакшати проток алергијске реакције и поседују противоекссудативное антипруритик ефекте. Лијек Парлазин је у стању да смањи капиларну пропустљивост, спречи развој отапалости у ткивима и уклони грчеве глатких мишића.

Лијек почиње да функционише након двадесет минута након што је узет са развојем максималног ефекта након 60 минута и трајања дејства не краће од 24 сата.

Парламентарни докази за употребу

Лек Парлазин, по правилу, је прописан онима пацијентима који пате од различитих манифестација алергијских реакција.

  • Са сезонским и свеобухватним алергијским ринитисом и коњунктивитисом;
  • Са сененим грозницом (сијена грозница);
  • Срби алергијске дерматозе;
  • Са кошницама;
  • Са едемом Куинцке.

Контраиндикације

Не препоручује се леку Парламента да прописује трудницама и лактацији жена, а такође и деци у првој години живота. Парламент у облику таблета не би требало да се препоручује за лечење деце млађе од шест година. Такође, употреба лека је контраиндикована код пацијената за које је утврђено да нису нетолерантни за цетиризин или друге компоненте.

Пажљива употреба Паразина захтијева за оне који пате од бубрежне инсуфицијенције у хроничној форми (средњи и озбиљни), као и за старије особе. У оба случаја, може бити потребно прилагођавање дозе лека.

Парлазин упутства за употребу

Примена капи Параситицум

Паразитске капи су намењене за оралну примену. Пре употребе треба их растворити у води.

За одрасле и адолесценте старије од дванаест година, 20 капи се примењује једном дневно, пожељно у току спавања.

За децу од шест до дванаест година, 10 капи се преписују двапут дневно ујутру и вечерњи час или 20 капи једном.

За дјецу од двије до шест година, 10 капи се прописују једном дневно или у двије подељене дозе: ујутро и увече, 5 капи.

За децу од годину до двије године, 5 капи се прописују два пута дневно.

За оне који пате од бубрежне инсуфицијенције или су старији, препоручује се смањење дневног уноса лека на 5 милиграма.

Таблете

Паразитне таблете намењене су за оралну примену, које треба опрати са пуно воде.

За одрасле и адолесценте старије од дванаест година, једна таблета се прописује једном дневно, по могућству пред спавање.

За децу од шест до дванаест година старости, 0,5 таблете се даје два пута дневно ујутру и вечерњи час или 1 таблета једном.

Парламент Деца

За деца млађе од једне године, лек у било којој од његових дозних облика је забрањен, јер за пацијенте ове старосне категорије није утврђена ни ефикасност лека нити његова сигурност.

За ту децу, чија се доба креће од једне до шест година, дозвољено је узимање лека искључиво капљицама.

Почев од шест година живота, употреба лекова Паразитин у облику таблета је дозвољена за децу.

Парлазин током трудноће

Употреба лека током трудноће је забрањена.

Током дојења, лек Паразин не би требало користити, јер је утврђено да је њен активни састојак одвојен од материног млека. Такође се доказује ризик од развоја нежељених ефеката код новорођенчета који превазилази процењену корист за жене која је боловала.

Парлисин старијима

Употреба дроге код старијих особа је дозвољена, али дневна доза треба смањити на запремину од пет милилитара.

Нежељени ефекти

Чудно, али лек који је намењен за лечење алергија, могу постојати нежељени ефекти, у облику алергијских реакција који се манифестују са осипом и едемом Куинцке. Међутим, такви случајеви су изузетно ретки.

Централни нервни систем

Ретка појава поспаности, умора, главобоље, мигрене, вртоглавице, анксиозности, када се моторна активност повећава.

Нежељени ефекти могу се појавити као оштећење мучнине или сувоће у устима.

Динамика таквих симптома може се смањити дељењем дневне дозе у две дозе.

Прекомерна доза

Симптоми прекомерне дозе дрога могу укључити појаву осећаја замора и поспаности. Деца се карактеришу манифестацијом анксиозности и раздражљивости, након чега следи стање поспаности. Могуће је и запртје и кашњење уринирања.

Као лечење треба провести гастричну лаваге и иницирање повраћања. Могуће је прописати терапију за симптоматску и одрживу терапију. Специфична антидота не постоји. Спровођење хемодијализе је неефикасно.

Интеракције лекова

Када истовремена примена лека са Парлазин лековима који садрже глипизид, диазепам, циметидин, азитромицин, псеудоефедрин, кетоконазол, еритромицин цетиризин њен активни састојак не долази у значајне интеракције са њима.

Али заједнички унос цетиризина и теофилина доводи до смањења укупног клиренса цетиризина. Интеракција цетиризина не утиче на теофилин.

Додатне инструкције

У случају да је у лечењу лека код пацијента утврђено да је осетљив на његове компоненте, терапију треба прекинути.

За оне пацијенте који пате од отказивања бубрега, препоручује се дневна доза лека, смањена.

Ако старији пацијенти имају нежељене ефекте, лијечење лијеком треба одбацити.

Приликом постављања Парлазина за лечење болесника са интолеранцијом на лактозу, треба узети у обзир да је у облику таблета садржи дозни облик лека.

Ако је неопходно спровести прик-тест, како би се избјегао искривљени резултат, примјена Парлазина мора бити завршена неколико дана прије.

Треба узети у обзир када третирате некомпатибилност лека алкохолом.

Имајући у виду чињеницу да је лек способан да изазове поспаност, пацијенти не смеју да буду погрешни за вожњу и рад са механизмима током лечења.

Парламентарни аналоги

Аналоги лекова Паразитин су препарати Зиртек, Цетрин, Аллертек, Летизен који се ослобађају у облику таблета.

Парламентарна цена

Трошкови лекова су прилично прихватљиви и у просеку се крећу од 80 до 130 рубаља. Цена, по правилу, варира у зависности од локације апотеке и његове специјализације.

Парламент прегледа

Одговор на паразин лекова је прилично контрадикторан. Многи хвале дрогу, зову им свој спас, нарочито када је пацијент патио од алергијске кашља у позадини прехладе. Други су га уверили у његову бескорисност и рекли нам да не само да није помогао, већ је чак и погоршао ситуацију. Колико људи има толико мишљења. Можда свако може дати своје мишљење о леку само уз његову директну примену.

Упркос томе, оставили смо неколико прегледа о леку Парлазин у последњих неколико недеља.

Вероница: Нисам очекивао да се леку може помоћи да се носи са кашаљом од алергија. Ипак, то је тако. Дете је две недеље трпело страшан кашаљ, нарочито га мучио ноћу. Температура је стално галопирала. Педијатар је савјетовао да пробије неколико капи лијека Парлазин након јутарњег буђења. Не бих веровао да ли је речено, али другог дана узимања дроге дечак је престао да кашља у сну, а неколико дана касније потпуно се је отарасио. Ја сам почео да користим лек за његову намену. Од детињства патим од алергија на агруме и не могу да се уздржим од њих. Сада прихватам Парламент, пре него што једем наранџицу и не бојим се тога, јер нема непријатних симптома.

Ирина: Црвенило на дечијим образима постаје његова визит карта од рођења. Без дијете, коју сам покушао да се придржавам, када дојиље није помогло. Лекар је приметио алергије и саветовао да пије капи паразитола. Дјетету две године и од рођења не можемо се на било који начин решити ове невоље. На леку у вези са увјерењима лекара имао је велике наде, али, нажалост, он не само да није помогао, већ је само отежао ситуацију. На трећи дан пријема, светло црвено на образима дјетета узимало је свијетле љубичице. Сада смо у стању збуњености са доктором.

Сопхиа: Када дође до осипа, дете тражи помоћ од лекара. Неки од лекова за алергије који су прописани нису стварно помогли. Они су се обратили другом лекару и добили именовању у Парламент, на коме није постојало посебно повјерење засновано на прошлом искуству. Међутим, лек је помогао не само ефикасно, већ и брзо. Сада је узимао као напомену као ефикасан лек за алергије, јер под садашњом екологијом нико није имун.

Упутства Скупштине: индикације за употребу, сведочења и аналоги

Алергија је најнеугодније од болести. Организам може негативно да перципира мирисе, животиње или прашину, а све ово се манифестује у облику зубног носа, водених очију, константног кијања, носања носа и тако даље. За неке манифестације су озбиљније - то су осип, шиљаст и други непријатни симптоми, можете их се ослободити само узимањем антиалергијског лијека, на примјер, Параситицум. О њему и разговарати.

Упутство Парламента

Паразитамин је блокатор хистаминских рецептора. Мањи пенетрира у централни нервни систем и, као посљедица тога, не изазива јак седативни ефекат код људи.

Агент може не само да спречи алергијске реакције тела на иританте, већ и да ублажи већ манифестиране симптоме болести.

Стога, Паразизин има антипруритички ефекат, олакшава отицање и грчеве мускулатуре. Ефекат лека почиње већ 15-20 минута након узимања лека. Максимални ефекат се постиже за сат након узимања, трајање лека дневно.

Лек се примењује у следећим случајевима:

  • Сезонски коњунктивитис и ринитис
  • Свеобухватни ринитис праћен коњунктивитисом
  • Сијена грозница (сијена грозница)
  • Алергијски срби дерматозе
  • Хивес (хронични идиопатски)
  • Едема Куинцке

Јело мало утиче на усисавање, тако да нема посебних препорука за исхрану у приручнику.
Што се тиче предозирања, у случају појединачне дозе од 50 мг, може доћи до проблема са уринирањем и запрљањем. Ако је предозирање мање, одрасли постају уморни и заспани, деца имају раздражљивост, која се замењује поспаношћу.

Лечење предозирања је пробијање желуца, могуће је повраћање, ау неким случајевима се врши симптоматска терапија, али не постоји специфичан антидот.

Пре него што узмете парламент и друге лекове, вреди консултовати лекара који долазе, међутим, у наставку се наводи да није утврђена никаква значајна интеракција с дрогом.

Списак средстава која се могу прихватити у Скупштини:

  • Глипизиде
  • Диазепам
  • Циметидин
  • Азитромицин
  • Кетоконазол
  • Еритромицин
  • Псеудоефедрин

Као и сваки други лек, Парлазин има контраиндикације приликом пријема.

Не препоручује се за употребу када:

  • Трудноћа
  • Дојење
  • Доба дјетета до 1 године
  • Доба детета је до 6 година (ово је за таблете)
  • Лактозна нетолеранција (лек садржи)
  • Осетљивост на цетиризин или друге компоненте које чине део лека
  • Старији
  • Са бубрежном инсуфицијенцијом

Последње две ствари треба прилагодити од лекара који долазе да би избегли негативне реакције тела.
Када узимате Парлазин, забрањује се узимање алкохола.

Што се тиче рада са механизмима и вожње, у случају узимања лијека, вриједи да напусти ове случајеве, јер средство узрокује, иако безначајно, али поспаност.

У сваком случају, пре почетка узимања лека, потребно је да добијете квалификовану љекарску консултацију, која ће осигурати квалитет лијекова и правилан ефекат лијекова на симптоме алергије.

Облици ослобађања

Лек је доступан у два облика: у таблетама иу облику капљица. Прва опција постоји у два типа редовног паразитина (таблете прекривене уобичајеном шкољком) и паразитске нео (филмом обложене таблете). Друга верзија дроге је модернија и сигурнија.

Таблете су у облику биконвексне овалне, са једне стране има ознаку "Е 511", с друге стране постоји ризик. Овал је обојен светло-наранџастом бојом, унутра - у белом, мирис није присутан. Таблете су доступне у пакету, свака има по 5, 10 и 30 комада.

Капљице имају благ мирис сирћета, немам седимента и боје. У ствари, капљице се често зову деције капи, јер су прописане за дјецу млађу од 6 година. Бочица је опремљена капалицом, која помаже у правилном дојењу лека, запремина посуде је 20 мл.

Дозирање лекова:

  • Одрасли пацијенти и деца од 12 година требају узимати пилулу једном дневно, јер има благи седатив као пријем најбоље се изводе ноћу. 1 таблета - 10 мг или 20 капи течног раствора.
  • Деца узраста од 6 година и до 12 узимају пола пилуле два пута дневно, оптимални пријем ујутру и увече
  • Ако је лек у виду раствора, узимајући 10 капи два пута дневно, са акутним манифестацијама алергије, лек се даје, као и код одраслих, једна таблета једном дневно или 20 капи супстанце.
  • Старост пацијента од 2 до 6 година подразумева узимање пола таблете или 10 капи лекова једном у ударац, ако дете не толерише узимање лекова, онда се наведена доза подели двапут и даје ујутру и увече.
  • Деца од једне до две године узимају четвртину таблете два пута дневно или 5 капи раствора два пута дневно.
  • Старији пацијенти и они који пате од бубрежне инсуфицијенције узимајте лек у количини од 5 мг једном дневно, односно пола таблете или 10 капи раствора.

Пријем пилуле праћено је пио са пуно воде, ако беба не може узети пилулу, млет је и дати у облику праха или га комбинирати са неколико капи воде, у том случају пити се не отказује.

Ако пацијент узима лек у облику капи, онда је права количина лека разблажена у води и пијана.

Таблете таблете треба чувати на хладном месту не дуже од двије године. Ако је лек набављен у облику капљица - рок трајања је 4 године са херметички затвореном капом, након отварања лек има рок трајања од 4 недеље.

Аналоги парламента

Овај алат има доста аналогија, производе их други произвођачи, имају различита имена, етикете и записе, али једина ствар која им је заједничка је активна супстанца која помаже у суочавању са симптомима алергије.

Аналоги у таблети:

  • Алерза
  • Цетиризине и Цетиризине ДС
  • Аллертец
  • Цетириак
  • Цетиризине-ОБЛ
  • Цетиризине-Тева
  • Зодак
  • Зиртек
  • Цетиризин Хекал
  • Летизен
  • Цетрин
  • Зетринал
  • Зинцет

Аналоги у сирупу / капи / раствору:

  • Зодак
  • Зиртек
  • Цетиризин Хекал
  • Летизен
  • Цетрин
  • Зетринал
  • Зинцет

Паразизин има аналогије које имају сличан ефекат (супротне алергије), али имају различиту активну супстанцу.

Међу њима:

  • Цезера
  • Супрастинек
  • Ксизал
  • Гленцетх
  • Левоцетиризине-Тева

Препоручити лек против алергије могуће је само од стране лекара који ће проценити дејство лека и адекватно прописати дозе и трајање терапије за неугодне симптоме.

Парламент током трудноће

Лек у било ком облику је контраиндикован током трудноће и током лактације. У ствари, и то доказују експерименти, цетиризин (активни састојак) нема тератогени ефекат, међутим, због недостатка контролисаних медицинских истраживања током трудноће, унос дроге је категорички контраиндикована.

Такође, супстанца је контраиндикована током дојења, јер се активна супстанца излучује у млеко. Нежељени ефекти код новорођенчади нису истражени, а њихов ризик у великој мјери премашује процијењену корист за мајку.

Немојте занемарити препоруке инструкција и специјалиста који су развили и тестирали таблете и сируп. Уздржите се од узимања лека, а ако су алергијске реакције довољно јаке, вреди посетити окружног доктора-алерголога, који ће прописати безопасне лекове за будућу мајку и бебу.

Коментари

Без обзира на облик ослобађања, лек има једну акцију - да се бави алергијама. У основи, купци више воле куповати производ у капљицама. Разлог је једноставан и јасан - рјешење је лакше дозе и погодније је пити за одрасле и дјецу.

Прегледи о леку су различити. Један помаже, други - не, и све то зато што је Парламент припремање антихистаминске акције друге генерације.

То значи да, уз мање нежељене ефекте, постоји и мања ефикасност, али не би требало одмах да разговарају о лошем квалитету лека.

На пример, за децу, лек је одлична анти-алергијска акција, захваљујући опет слабим нежељеним ефектима и дугорочним ефектима. Овај алат је одабран од стране већине родитеља и примећује високу ефикасност решења и таблета.

Генерално, за одрасле, лек се препоручује за благо до умерену алергију, а за децу се капи користе за било који облик алергије.

Парлазин за алергије

Имуни одговор, који прати оштећење сопствених ткива и органа тела, назива се алергија. Ово је прилично честа болест, која према неким подацима представља болест вијека, а према статистикама више од 30% популације су све планете алергичне.

Узроци алергија су различити, назовимо најчешће:

  • Наследност, проблеми са алергијама код родитеља могу наследити њихова дјеца
  • Инциденција заразних болести у детињству може значајно утицати на појаву алергија код детета
  • Превише стерилни услови живота за дијете могу изазвати алергију на било коју супстанцу која није доступна у кући
  • Еколошка ситуација у регији пребивалишта може утицати на развој болести
  • Унутрашње болести органа могу изазвати алергијске реакције

Често разлог није један, али постоји неколико, они комбинују и под утицајем унутрашњих и спољашњих фактора постоји проблем који се зове алергија.

Општи и локални симптоми болести:

  • Исхама на кожи, црвенило
  • Свраб и сувоћа
  • Суза, шаргарепа очију, коњунктивитис, ожиљак капака и спаљивање
  • Мучнина, лоосе столице, повећана производња гаса и бол у стомаку
  • Сух кашаљ, бол у грлу, кијање, осушени нос, ринореја
  • Тешкоћа у дисању, гушење, пискање у грудима, могуће манифестације астме
  • Повећана температура, губитак снаге или обрнуто апатија

Било који симптоми алергије требају бити заустављени, а за овај комплексни третман се користи разне лекове.

Међу њима:

  • Антихистаминици (Парлазин, Цетрин, Кларитин)
  • Деривати кромоглицне киселине (Цромогекал - капљице за оци, Цромоглин - спреј млазнице, Интал - инхалациони лек) се користе за благе алергијске манифестације, јер имају ниску ефикасност
  • Стероиди усед прописане од стране лекара (Локоид, Насонек, Беклозон, дексаметазон, преднизолон)
  • Антагонисти рецептора леукотриена (Сингуларни) нису ефикасни за све врсте алергија
  • Сорбенти (активирани угљен, Лацтофилтрум, Ентеросгел)
  • Терапија специфична за алергене (СИТ-терапија) омогућава развијање имунитета организма на алергену
  • Физиотерапија
  • Пласмахереза
  • Спелеокамера, комора за притисак
  • Интравенозно ласерско зрачење крви (ВЛОК)
  • Фолк лекови

Специфичне рецептуре треба прописати само лекар након детаљног прегледа пацијента и резултата тестова.
Не постоји спречавање алергија пер се, нико још није успио развити или створити лек или низ мјера које би у потпуности искључиле појаву болести.

Постоји списак препорука Светске здравствене организације које се односе на новорођену бебу.

Ове информације вам омогућавају да искључите појаву било каквих симптома болести током прве године живота и, уз правилно поштовање препоруке, можете постићи исти ефекат до 3-6 година, ако родитељи немају алергије и дијете је савршено здраво.

Што се тиче одраслих, здрав животни стил, одбијање лоших навика, узимање витамина и јачање имунитета смањују ризик од алергија.

Парламент и уртикарија

Уртикарија је алергијска болест коже, која се често упоређује са осипом после опекотине коприва. Болест се манифестује у облику црвених блистера, који су веома сврабљиви и узнемиравају пацијента. Уртикарија може бити и независна алергијска манифестација, и манифестација било које друге болести.

Најчешће, болест погађа жене између 20 и 60 година, мушкарци мање пате од кошница. Проблем може настати као алергија на стимулус, укључујући угризе инсеката, бактеријске или гљивичне алергене. Поремећаји у раду бубрега, јетре, желуца или метаболизма могу се такође манифестовати као уртикарија.

Доктори још увијек не разумеју у потпуности узроке уртикарије, али је познато да се може догодити након продужене изложености људској хладној или сунчевој светлости, са продуженом употребом антибиотика или вирусним обољењима.

Главни индикатор и симптом болести је појављивање блистера на кожи, одмах се могу заменити за уједе инсеката, али се уртикарија манифестује у облику осипа, може бити хаотична, симетрична или асиметрична. Елементи осипа могу да мигрирају, нестану и појаве на различитим деловима тела, долазе у различитим величинама, вишеструким или појединачним.

На месту осипа појављује се свраб, а не стоји и стално је пацијент непријатан и неудобан. Након третмана, кожа се може вратити у своје првобитно стање без мрља и ожиљака.

Лечење уртикарије прати унос антихистамина (Парлазин), прописују се имуномодулатори (Преднизолон, Циклоспорин).

С обзиром да је осип је алергијска и псеудо-стручњаци тестови су развијени да омогући већа вероватноћа да процени тип болести и сходно томе држите адекватан и одговарајући третман.

Нигдје нема јасно развијене превенције уртикарије, доктори препоручују, као иу већини случајева алергија, здрав начин живота, посету лекару и одсуство дугих хроничних болести, мање стреса.

Усклађивање са једноставним препорукама ће смањити могућност кошница или других врста алергија.

Паразитицум са атопијским дерматитисом

Атопијски дерматитис је тешка терапија која почиње у раном детињству. Понекад постоје случајеви манифестације болести код одраслих, али је за децу типичније.

Узроци атопијског дерматитиса нису у потпуности познати, у медицинској сфери, спорови у вези са овим питањем не преклапају. Једна ствар је позната - болест није заразна, има алергијски карактер и последица је наследних фактора.

Дерматитис има Релапс, хронични карактер доноси много непријатности пацијенту као осип и свраб може бити компликована за инфекција разних врста.

Атопијски дерматитис се може манифестовати као последица дигестивних поремећаја, на пример, дисбиозе или недостатка ензима. Често је болест пратити и други симптоми алергије - то може бити поллиноза, бронхијална астма или ринитис.

Главни симптом атопијског дерматитиса је дермални србење код било које врсте осипа. Након нестанка осипа на кожи, пигментација остаје на мјесту акумулације везикула.

Лечење атопијског дерматитиса укључује:

  • Строга дијета
  • Детекција алергена
  • Пријем антихистаминика (Парлазин, Зиртек, Тавегил или Цларитин)
  • Препарати-мембрански стабилизатори (Кетотифен)
  • Глукокортикостероиди локалне и опште акције (Локоид, Адвантан, Тридерм)
  • Пријем лекова за лечење дисбиозе (Линекс, Хилак)
  • Пријем средстава за лечење недостатка ензима (Мезим, Фестал)
  • Антифунгални лекови и масти
  • Антивирусни и антибактеријски лекови
  • Физиотерапија
  • Хомеопатија и рефлексологија
  • Фолк лекови

Превенција болести није тешка. Довољно је искључити алергене из свог живота, нарочито ако је дијете у ризику (родитељи су болесни са атопијским дерматитисом), воде здрав начин живота, узимају лекове пажљиво и тек након консултације са лекаром.

Ово превентивно одржавање врши трудница. Након рођења бебе, пажљиво пратите његову храну и стање.

Можете научити више о атопијском дерматитису из програма Др. Комаровског.

Ако се већ појавио потребно је болест да се строго пратити препоруке лекара, она ће поједноставити живот младих пацијената, смањују тегобе и прилично га спасе од гадних осипа и проблема.
Пријем тестираних и прописаних лекова омогућиће вам брзо да се решите здравствених проблема и осетите укус живота.

Дакле, лек Паразитик би требало да одреди искључиво лекар након дијагнозе на основу резултата анализа.

ПАРЛАСИН

◊ Таблете, филмско обложене светло наранџасто, биконвексно, подолговато, закрчено, са једне стране ризиком и гравирано "Е 511" са друге стране, без мириса; на прелому: спољашњи прстен шкољке је светло наранџасто, језгро таблете је бело или скоро бело.

Помоћних супстанци: анхидровани колоидни силицијум диоксид - 0,8 мг магнезијум стеарат - 1,7 мг лактоза монохидрат - 11.5 мг микрокристалне целулозе - 91 мг.

Састав шкољке: Опадри И-1-7000 (хипромелоза, титан-диоксид (Ц.И.77891), макрогол 400), - 4 мг, ариавит Сунсет Иеллов (Ц.И.15985) (сунсет иеллов дие) - 0.01 мг.

5 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.
7 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.
10 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.
10 ком. - блистерс (3) - паковања од картона.

Цетиризин је карбоксиловани метаболит хидроксизина, припада класи антихистаминских препарата деривата пиперазина. Акција цетиризина и његових антиалергијских ефеката заснована је на селективној блокади периферног хистамина Х1-рецептори. Са овим механизмом, цетиризин потискује ране алергијске реакције посредоване хистамином, смањује миграцију запаљенских ћелија и ослобађање медијатора повезаних са касним алергијским реакцијама. Цетиризин има само мала антихолинергична и антисеротонергична дејства.

Након ингестије, цетиризин се брзо апсорбује, Цмак у крвној плазми се постиже у року од 30-60 минута. Истовремени унос хране не утиче на степен апсорпције, међутим, храна узрокује кашњење у постизању Цмак у плазми 1,7 часа и смањује Цмак на 23%.

Кумулација након оралног давања није откривена. Када се лек користи у дозама од 5 до 60 мг, цетиризин има линеарну фармакокинетику. Везивање за протеине у плазми је 93% и независно од концентрације у распону од 25 до 1000 нг / мл; овај опсег укључује терапеутске вредности концентрације у крвној плазми. Као главни метаболит хидроксизина, цетиризин је више хидрофилнији од првобитне супстанце, и стога има врло ниску способност да продре у БББ. Цетиризин продире у мајчино млеко.

Само мали део цетиризина се метаболизира претварањем у практично неактиван О-деалкиловани метаболит у јетру.

У року од 24 сата, 60% уложене дозе се излучује неизмењеним путем бубрега, додатних 10% се излучује током наредних 4 дана. Отприлике 10% се излучује кроз црева, делом у облику метаболита.

Т1/2 из плазме крви код одраслих је 8-12 сати.

Фармакокинетика у одређеним групама пацијената

Т1/2 код деце узраста од 6 до 12 година је отприлике 6 сати, код деце од 1 до 6 година - око 5 сати.

Због веће инциденце смањене бубрежне функције код старијих пацијената, очистак цетиризина у овој старосној групи може се смањити.

Са вишеструким приступом, фармакокинетика цетиризина незнатно се мења са благом бубрежном инсуфицијенцијом у поређењу са здравим добровољцима. Међутим, код пацијената са умереном бубрежном инсуфицијенцијом1/2 Цетиризин повећава троструко, а клиренс се смањује за 70% у поређењу са здравим. Пацијенти на хемодијализи могу имати троструки пораст Т1/2 и смањење клиренса за 70% чак и након једне дозе цетиризина у дози од 10 мг.

У поређењу са истим параметрима здравих добровољаца, код пацијената са хроничном хепатичном инсуфицијенцијом, приближно 50% повећање Т1/2 и 40% смањење клиренса.

- сезонски и целокупно алергијски ринитис и коњунктивитис;

- поллиноза (сијена грозница);

- сврабе алергијске дерматозе;

- уртикарија (укључујући хронични идиопат);

- бубрежна инсуфицијенција са КЦ мање од 10 мл / мин;

- период лактације (дојење);

- деца до 6 година;

- нетолеранција лактозе и поремећај апсорпције глукозе-галактозе;

- преосетљивост на цетиризин или друге компоненте лека.

Ц опрез Требало би да се користи за хроничну бубрежну инсуфицијенцију умереног и тешког степена (потребна је корекција режима дозирања), као и код старијих пацијената (потребна је корекција режима дозирања).

Лек се узима орално.

Одрасли и деца узраста од 12 година поставите 1 таб. (10 мг) 1 пут / дан, дневно, пожељно увече.

Деца узраста од 6 до 12 година - на 1/2 таб. (5 мг) 2 пута дневно, дневно ујутро и увече или 1 таб. (10 мг) 1 пут / дан, дневно, пожељно увече.

Деца узраста од 1 до 6 година препоручује се да се Паразитиц препоручује у виду лека за оралну примену.

Можда ће бити потребно смањити дози старији пацијенти.

Када поремећена бубрежна функција Дозу треба поставити појединачно у зависности од функције бубрега. Табела испод ће помоћи у одабиру дозе. Да бисте користили ову табелу, треба процијенити КЦ код пацијента у мл / мин. Након одређивања концентрације креатинина у серуму (мг / дл), вредност ЦК (мл / мин) се може процијенити према сљедећој формули:

ЦК = [140 - година (године)] × телесна тежина (кг) / 72 - креатинин у серуму (мг / дл)

Код жена, добијена вредност треба помножити са 0,85.

Парлазин: упутства за употребу, цена, прегледи, аналоги

Антихистамински лек, који се издаје у дјечијој и одраслих дозним облицима. Односи се на лекове без рецепта и може бити једно од трајних средстава кућне медицине.

Дозирање

Парлазин је доступан у два дозна облика - оралне таблете и капи. Капљице се продају у 20 мл бочица и представљају форму за дечије ослобађање. У 1 мл течности садржи 10 мг активног састојка. Бочица је израђена од тамног стакла и има посебан пиштољ за млазницу за практично дозирање лијека.

Таблете Паразина су обложене и направљене од светло наранџасте боје. Једна таблета садржи 10 мг активног састојка. У апотекама постоје паковања за различите таблете (5, 7, 10, 30 комада).

Опис и састав

Као активни састојак, Паразитин садржи цетиризин. Ова компонента има антихистаминску активност и хемијска структура се односи на деривате пиперазина. После оралне примене, цетиризин се селективно сарађује са Х1-рецепторе у људском тијелу, блокирајући их. Ово доводи до смањења производње упалних медијатора и других супстанци које су укључене у развој алергијске реакције.

Позитивни ефекти цетиризина се јављају у свим фазама алергијске реакције. Најбољи клинички резултати се примећују уз употребу лекова у раним фазама, али у каснијим фазама ефикасно смањује миграцију запаљенских ћелија на фокус алергијске реакције, а такође спречава производњу медијатора.

Активни састојак Паразина практично нема антихолинергичких и антисеротонергичких ефеката.

Орална администрација цетиризина је прилично ефикасна. Након ингестије, активни састојак се брзо апсорбује и детектује се у максималним концентрацијама након пола сата. Лек се може узимати у исто време као и храна, јер не смањује апсорпцију цетиризина, али утиче на брзину постизања максималне концентрације.

Парламент не кумулира у телу. Лијек веома слабо пролази кроз крвно-мозгу баријеру, због чега не показује бочне реакције на страни нервног система, за разлику од антихистамина претходних генерација. Цетиризин добро продире у мајчино млеко. Полуживот код одраслих пацијената је 8-12 сати. Код деце ова вредност се смањује за неколико сати.

Главни ефекти цетиризина су анти-едематозни, антиалергијски и антипрурити.

Фармаколошка група

Блок Х1-хистамински рецептори. Антиаллергиц агент.

Индикације за употребу

за одрасле

Лек је прописан за лечење алергијских реакција различите етиологије:

  • алергијски ринитис:
  • алергијски коњунктивитис;
  • свраб дерматоза;
  • уртикарија;
  • ангиоедем;
  • Поллиноза.

Такође, Паразизин се често укључује у комплексни третман других болести које прате пруритус коже или отицање назалних пролаза. Тако се Парлазин може користити као етиолошка и симптоматска терапија.

за децу

Паразин се пре свега прописује за лечење алергијских реакција узрокованих поллинозом, контактима са алергијом, уртикаријом и другим условима преосјетљивости. Међутим, у случају деце, антихистаминици често служе као саставни део свеобухватног режима лечења болести у другим областима медицине, на пример, у пулмонологији. Анти-едематозни и антипруритски ефекат цетиризина често се користи за ублажавање симптома дерматолошких и респираторних обољења.

за труднице и током лактације

Подаци о безбедности употребе Парлазина током трудноће су одсутни, тако да лек не прописује ову категорију пацијената. Познато је да се активна супстанца добро апсорбује у мајчином млеку, тако да је током лактације лек такође контраиндикован.

Контраиндикације

Као контраиндикација за пријем парламента, службено упутство указује на следеће услове:

  • отказивање бубрега;
  • трудноћа;
  • период лактације;
  • деца испод 1 године за капи и до 6 година за таблете;
  • повећана осетљивост на цетиризин;
  • нетолеранција до лактозе или метаболичких поремећаја глукозе са галактозом (за таблете).

Уз опрез, лек треба узимати код старијих пацијената, као и код особа са хроничном бубрежном инсуфицијенцијом.

Примене и дозе

за одрасле

Таблете узимају уста без жвакања. Стандардни третман за одрасле пацијенте је 1 таблета једном дневно. Препоручује се да га узмете увече.

Старији пацијенти ће можда морати смањити дозе лека, одлуку доноси љекар појединачно, узимајући у обзир резултате тестова на јетри и бубрезима.

У течном облику паразитског, одрасли треба да узимају 20 капи једном дневно ноћу.

за децу

Дозирање лека зависи од старости пацијента. Од 12 година, деци су дозвољене да Парламент не примају само у облику капљица, већ и таблете. Једна доза за ово доба је иста као код одраслих пацијената и износи 10 мг. Мораш је пити једном ноћ.

За децу млађу од 12 година, парламент се именује само у капљицама. Схема пријема биће следећа:

  • 6-12 година: 5 мг (10 капи или уз лекарску дозволу ½ таблете) два пута дневно;
  • 2-6 година: 5 мг (10 капи) једном дневно. Дозвољена је дневна доза подијелити у двије дозе - ујутру и увече за 2,5 мг.
  • 1-2 године: Парламентарци узимају 5 капи два пута дневно.

за труднице и током лактације

Недовољна количина података о резултатима узимања Парлазина током трудноће и дојења није доступна. Познато је да цетиризин улази у мајчино млеко, стога је Парламенту забрањено користити за лактацију жена.

Нежељени ефекти

У већини случајева, лек се добро толерише код одраслих пацијената и деце. Службено упозорење упозорава на могућу појаву следећих нежељених реакција:

  • промене у систему хематопоезе;
  • од нервног система: поспаност, главобоља, агресија, халуцинације, несаница, конфузија, конвулзије, депресија, тремор;
  • органи вида: нистагмус, поремећај визуелне перцепције;
  • кардиоваскуларни: тахикардија;
  • респираторни: фарингитис, ринитис;
  • уринарни: инконтиненција;
  • дигестивно: сувоће слузокоже, дијареја, бол у стомаку, промене активности хепатичног ензима;
  • кожа: свраб, осип, оток.

Интеракција са другим лековима

Допуштено је истовремени пријем Парлазина са еритромицином, азитромицином, кетоконазолом, циметидином, псеудоефедрином.

Са заједничким пријемом са теофилином, примећује се смањење очуваности цетиризина.

У лечењу цетиризина и антибиотика из групе макролида, нема значајних промена на електрокардиограму.

Током цијелог лијечења треба избјегавати алкохолна пића, јер могу узроковати повећање нежељених ефеката, посебно из нервног система.

Посебна упутства

Ако постоје нежељене реакције или преосјетљивост на Парламент, третман треба зауставити и би требало изабрати још један антихистаминик.

Код пацијената са оштећеном функцијом бубрега, излучивање цетиризина успорава. То доводи до акумулације активне супстанце у телу са продуженим уласком. Акумулација, заузврат, доводи до повећања концентрације активне компоненте и повећања нежељених ефеката. За такве пацијенте лекар мора прилагодити дозе лека.

Код старијих особа, пацијенти су осетљивији на нежељене ефекте.

Код спровођења кожних алергијских тестова, Паразитиц може искривити резултате анализе, па се лек треба повући најмање три дана пре него што се изврши.

У време лечења, боље је одустати од вожње и рада, што захтијева повећану концентрацију пажње. Ово је због могућих нежељених реакција које могу доћи код лечења нервног система.

Парлазин у облику таблета садржи лактозу. Ово треба запамтити код пацијената којима је дијагностикован дефицит лактазе или метаболички поремећај угљених хидрата.

Прекомерна доза

Ако је препоручена доза прекорачена, лек може изазвати следеће нежељене реакције:

  • сува уста;
  • задржавање урина;
  • констипација;
  • анксиозност;
  • повећана надражљивост.

Када се препоручује предозирање, прање стомака, као и узимање сорбената за уклањање вишка количина лека из тела. Не постоји специфичан антидот.

Услови складиштења

Лек се чува на температури од највише 25 степени. Отворена бочица формулације течног дозирања може се користити тек 4 недеље након отварања.

Аналоги

На фармацеутском тржишту је присутно пуно антихистамина различитих генерација. Они се разликују по многим параметрима, али углавном, према броју нежељених реакција. Избор антихистамина је бољи у консултацији са доктором или питањем савета фармацеута. Међу најпопуларнијим аналогијама овог лијека могу се идентификовати:

  • Цетрин. Индијски лек заснован на цетиризину. Произведено у облику таблета и сирупа. У педијатријским облицима може се користити код дјеце од 2 године живота.
  • Аллертец. Пољски аналог на бази цитиризина. Фармаколошки ефекти су слични онима у Парламенту.
  • Алерон. Антихистамински лек заснован на хемијском деривату цетиризина - левоцитизин. Делује слично парламенту, али је двоструко ефикасније.
  • Фенкарол. Лек старије генерације. Она се разликује од савремених средстава за имање седатива. Произведено у таблете.
  • Супрастин. Активна супстанца је хлоропирамин. Лек има довољно јак антихистамински ефекат, али узрокује нежељене ефекте из нервног система. Може се користити код деце од 3 године старости, па чак и раније по одлуци неких лекара након промене дозирања лека.

Трошкови парламента су просечно 188 рубаља. Цене се крећу од 77 до 305 рубаља.

Занимљиви Чланци

Пробавни Алергија